Biesiadki. Czekają na młodzież
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 21:08

Kolejna sala gimnastyczna w gminie Gnojnik została wybudowana. Tym samym inwestycja pod nazwą budowa hali sportowej w Biesiadkach przeszła do historii. – Wszystko dopięliśmy na ostatni guzik, obiekt jest gotowy, czeka teraz na dzieci, młodzież i dorosłych – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. W sumie budowa kosztowała około 2.4 miliona złotych. Jest to najbardziej energooszczędny obiekt użyteczności publicznej na terenie powiatu brzeskiego. Dowody? Nic prostszego: ocieplenie ścian styropianem ma ponad… 30 centymetrów grubości.

Dodajmy, że projekt architektoniczny obiektu został wykonany kilka lat temu. W 2012 wylano fundamenty. W 2014 roku sala została przeprojektowana. – Uznaliśmy, że powinien to być budynek pasywny, energooszczędny. Zastosowane materiały i rozwiązania materiałowe sprawiają, że ma on najwyższą klasę energooszczędną. Koszty ogrzewania, w porównaniu do innych tego typu obiektów, będą o około 50 – 60 procent niższe. Sala obłożona została ponad 30-centymetrową warstwą styropianu, w obiekcie zamontowano także pompy ciepła (trzy sztuki odnawialnego źródła energii) oraz instalację nawiewno – wywiewną (tak zwaną rekuperacyjną). Obiekt zostanie poświecony 18 września br., kiedy to szkoła świętować będzie jubileusz powstania. – Wierzę, że sala będzie służyła lokalnej społeczności przez cały tydzień, od rana do wieczora. Przed południem wykorzystają ją uczniowie podstawówki, a wieczorami, młodzież, sportowcy czy seniorzy – dodaje wójt Paterek. Już dzisiaj zapraszam do skorzystania z sali w Biesiadkach, a także z podobnych obiektów w sąsiednich miejscowościach, a zwłaszcza z jeszcze pachnącej nowością sali w Lewniowej. Na budowę hali w Biesiadkach gmina pozyskała kilkusettysięczną dotację z Ministerstwa Sportu oraz ze środków unijnych z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .