Gmina Brzesko. Docenili ich w konkursie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 22 sierpnia 2017 19:17

Po raz kolejny na liście najlepszych gospodarzy wsi i osiedli znaleźli się przedstawiciele gminy Brzesko. Tym razem Barbara Borowiecka i Marian Czarnik zostali wyróżnieni w konkursie na najlepszego sołtysa województwa małopolskiego AD 2016. – Obydwojgu wyróżnionych serdecznie gratuluję. Podobnie jak inni sołtysi i szefowie zarządów osiedli, włączają się w pracę samorządu gminnego. Są partnerami dla rady, władz miasta i magistratu. Zarówno na osiedlu, którym kieruje pani Barbara Borowiecka, jak i w Wojkowicach, skąd pochodzi Marian Czarnik, aktywności społeczna mieszkańców jest widoczna – mówi naszej redakcji burmistrz Grzegorz Wawryka.

Dodajmy, że w tym roku konkurs rozstrzygnięto w Radgoszczy, w powiecie dąbrowskim, skąd pochodzi ubiegłoroczny laureat konkursu – Eugeniusz Stanek. Organizatorem konkursu było Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów wraz z marszałkiem województwa małopolskiego, gminami województwa małopolskiego, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oddział w Krakowie, Kasą Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych oddział w Krakowie, Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie oraz instytucjami, z którymi współpracują sołtysi. Barbara Borowiecka – przewodnicząca zarządu Kopaliny-Jagiełły i Marian Czarnik – sołtys Wokowic zostali wyróżnieni w tegorocznej edycji konkursu. Obydwoje są zaangażowani w sprawy swoich miejscowości i całej lokalnej społeczności, współpracują z urzędem miejskim i burmistrzem we wszystkich dziedzinach życia. Włączają się w prace społeczne i mediacje w różnych sprawach pomiędzy urzędem a mieszkańcami. Obydwoje są konkretni i rzeczowi, wiedzą jakie są oczekiwania lokalnej społeczności, doskonale orientują się w realiach finansowych, są skromni, nie szukają rozgłosu. Własną przykładną pracą zachęcają mieszkańców do wspólnej pracy na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa, poprawy estetyki, prac porządkowych. Dzieci, młodzież oraz osoby starsze bardzo cenią ich za bezinteresowność, zainteresowanie ich problemami i bliski kontakt. Obydwoje prowadzą działania integrujące wszystkie sołectwa i osiedla na terenie gminy.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .