Reklama
Brzesko. Diecezjalne Święto Chleba
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 27 sierpnia 2017 01:00

To już tradycja: na początku września w Brzesku organizowane jest Diecezjalne Święto Chleba. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, Cech Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorców oraz parafia św. Jakuba zapraszają na XVI Diecezjalne Święto Chleba. W tym roku święto potrwa dwa dni – 2 i 3 września.


2 września (sobota) w całości poświęcony zostanie zagadnieniom związanym z pszczelarstwem. W godzinach od 9.00 do 16.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym odbędzie się konferencja na temat pszczelarstwa, na Placu Kazimierza Wielkiego trwać będzie wystawa i kiermasz miodów oraz artykułów pszczelarskich. Między godzinami 12.00 i 14.00 przeprowadzony zostanie konkurs o tematyce pszczelarskiej, będą mogli wziąć w nim udział zarówno dorośli, jak i dzieci.

Natomiast 3 września (niedziela), na Placu Kazimierza Wielkiego wręczone zostaną odznaczenia resortowe dla najlepszych rzemieślników, na godzinę 15.00 zaplanowano mszę, którą odprawi biskup tarnowski, Andrzej Jeż. Po mszy obrządek chlebowy zaprezentuje na scenie zespół Porębianie, wystąpią także „Ziarenka nadziei” oraz zespół „Con-Amore”. Wiele atrakcji organizatorzy przygotowali dla najmłodszych, między innymi konkursy z nagrodami. Całkiem za darmo skosztować będzie można galicyjskiego żurku oraz potraw regionalnych z Szazhalombatty i Langenenslingen – miast partnerskich Brzeska. – W imieniu rzemieślników jak i władz miasta serdecznie zapraszam na Diecezjalne Święto Chleba. Razem podziękujmy za plony, za trud pracy rolników i rzemieślników, podziękujmy Bogu za udane plony – mówi w rozmowie z naszą redakcją Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .