Czchów. „Kierunek kariera”
WYDARZENIA - Czchów
środa, 23 sierpnia 2017 23:49

To oferta dla mieszkańców gminy Czchów. Wspólny projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz miasta. W sumie nawet do 87 procent dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w  projekcie „Kierunek Kariera”. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. – Warto skorzystać z tej oferty, bo to szansa na swego rodzaju podsumowanie swoich umiejętności i kwalifikacji, zderzenie ich z potrzebami rynku pracy, ale przede wszystkim szansa na zdobycie dodatkowych kwalifikacji zawodowych. Dlatego chętnie współuczestniczymy w realizacji programu i promocji jego założeń – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Kto może skorzystać z projektu?

Tak zwane bony i usługi doradztwa zawodowego (Bilans Kariery) są przeznaczone dla osób pracujących (zatrudnionych na umowę o pracę, na podstawie wyboru, mianowania, powołania lub spółdzielczej umowy o pracę – w rozumieniu Kodeksu pracy, a także na umowę zlecenie lub umowę o dzieło; prowadzących wyłącznie jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniających pracowników; rolników, którzy nie są osobami bezrobotnymi, opłacają składki w KRUS i poświęcają czas na prowadzenie gospodarstwa rolnego, nawet jeżeli nie zrealizowały żadnej sprzedaży lub usług i nic nie wyprodukowały), niezależnie od miejsca wykonywania pracy, które: ukończyły 25 lat, a jeszcze nie mają 50 lat – posiadają wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą); ukończyły 50 lat  –  niezależnie od wykształcenia; są związane z Małopolską – mieszkają, uczą się lub pracują w województwie małopolskim.

Pierwszym krokiem do otrzymania bonów szkoleniowych jest usługa Bilansu Kariery. Jest to indywidualne spotkanie (lub cykl spotkań) z doradcą zawodowym, podczas którego nie tylko podsumowuje się dotychczas nabyte umiejętności, edukację i doświadczenia zawodowe, ale także określa się plan dalszego rozwoju, w tym m.in. rodzaje i tematykę potrzebnych szkoleń.
Z jakich szkoleń można skorzystać? Szkolenia realizowane są na terenie całej Małopolski przez firmy szkoleniowe, które w pierwszej kolejności oferują szkolenia:
językowe w połączeniu z egzaminem; informatyczne, w tym dotyczące: obsługi na przykład komputerów, smartfonów, laptopów i innych urządzeń; umiejętności korzystania z Internetu; korzystania z narzędzi cyfrowych i aplikacji; obsługi programów biurowych, min.  pakietu MS Office; obsługi specjalistycznych programów; kurs prawa jazdy kat. A i B; zarządzanie projektami. Na Bilans Kariery można umówić się w Czchowie! Dyżur doradcy zawodowego odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Czchowie, w dniu 20 września 2017 r., w godzinach od 14.00 do 18.00. Aby umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym prosimy o kontakt: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie tel.: 14 626 99 40, e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .