Reklama
Czchów. Kup książkę…
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 21:48

W sumie o kilka tysięcy woluminów wzbogaciła się do tej pory Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie dzięki prowadzonej od wieli lat, przez tutejszych bibliotekarzy akcji: „Kup Książkę dla Biblioteki”. Jak wspomina Rozalia Krakowska pomysł zorganizowania tej akcji zrodził się przed czternastoma laty. W pomoc tutejszej książnicy angażują się nie tylko sami mieszkańcy, ale także turyści. Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że akcja ma odpowiednią oprawę o co zadbali pracownicy biblioteki, miejskiej instytucji kultury oraz władze samorządowe Czchowa. – Chciałbym podziękować paniom z biblioteki za wytrwałość. Efekty: kolejnych ponad dwieście książek, o które wzbogaciła się biblioteka, to najlepszy dowód, że warto wspierać takie przedsięwzięcia – trafnie ocenia Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

Dokładnie Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie otrzymała 236 nowych książek, zakupionych i przekazanych przez uczestników Akcji "Kup Książkę dla Biblioteki", czyli całą przygotowaną na Akcję pulę.Warto dodać, że Akcja to nie tylko kupienie na stoisku Biblioteki książki, przekazanie jej na rzecz Biblioteki i losowanie drobnych nagród w loterii fantowej (co drugi los wygrywał naprawdę fajną nagrodę), ale również szansa na nagrodę główną, których Biblioteka w tym roku - dzięki wsparciu niezastąpionych sponsorów - przygotowała aż 8. Warto dodać, że od 10. lat hojnym sponsorem Akcji jest Wojsko Polskie - przedstawicielstwo polskich sił zbrojnych w NATO dzięki osobistemu zaangażowaniu pułkownika Jerzego Jankowskiego, od ponad 10. lat mieszkańca Czchowa. Jest on świetnym ambasadorem Czchowa i samej Akcji, która bardzo przypadła mu go gustu, co w tym roku dla podkreślenia tego małego jubileuszu zaowocowało jeszcze jedną nagrodą główną do puli bibliotecznej. Dziękujemy wszystkim tegorocznym uczestnikom 14. akcji "Kup Książkę dla Biblioteki" oraz wspaniałym sponsorom, dzięki którym po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna mogła przeprowadzić akcję pełną atrakcyjnych nagród i pozyskać sporo nowych książek  – mówią czchowscy bibliotekarze.

(mir)

A oto lista szczęśliwców, których numerki zostały wylosowane do nagród głównych:
Rower ufundowany przez Firmę AMAR Stanisława Tkacza z Czchowa wygrał Bogusław Kułakowski z Jurkowa, Telewizor (nagroda od wojska i pułkownika Jankowskiego) powędrował do Sylwestra Kraja z Jurkowa. Tablet, ufundowany przez Firmę INSTAL-MONT z Lewniowej wygrała Klaudia Roczniak z Czchowa, duży grill rodzinny, ufundowany przez Firmę RABEK PP. Marię i Zbigniewa Rabiaszów - Łukasz Skorupski z Czchowa, Walizkę podróżną, ufundowaną przez Firmę SEKO z Tymowej - Jadwiga Serafin z Czchowa, Kosmetyki samochodowe ufundowane przez Firmę AUTO KOMPLEKS H.Marszałka z Czchowa - Monika Błoniarczyk z Czchowa. Wspaniały KOSZ NIESPODZIANKA pełen przetworów regionalnych, nalewek i in. delicji własnej roboty, wykonany przez grupę seniorów Nasza Chata wylosowała Teresa Dobranowska, a ponieważ i ona dołożyła swoje specjały do nagrody, zdecydowała przeznaczyć KOSZ Naszej Chaty do licytacji na rzecz małej Ani - na protezę rączki. Dodam tylko, że poszedł w ręce PP. Agnieszki i Dariusza Rybickich, przekazanych przez przedstawicieli "Naszej Chaty" oraz Bibliotekę. Na koniec nagroda dodatkowa, czajnik z filtrami do wody od pana pułkownika powędrował do Grzegorza Kupca z Tworkowej.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .