Reklama
78 rocznica bombardowania na Słotwinie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 września 2017 11:52

W kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej odbyła się uroczysta msza odprawiona w intencji ofiar bombardowania, które zginęły w czasie niemieckiego nalotu na pociąg ewakuacyjny na dworcu Brzesko-Słotwina  5 września 1939 roku. Mszę odprawiali proboszcz Kazimierz Grych, ksiądz dziekan Józef Drabik i proboszcz Wojciech Werner.

Po mszy, w kościele harcmistrz Adam Zydroń odczytał apel poległych, zaś Ewelina Stępień z Miejskiego Ośrodka Kultury recytowała okolicznościowe wiersze. Wartę honorową pod pomnikiem pełnili harcerze z Hufca Brzesko, uroczystości uświetniła Miejska Orkiestra Dęta.

Na zakończenie rocznicowych obchodów samorządowcy z burmistrzem Grzegorzem Wawryką i radnymi na czele, przedstawiciele szkół, organizacji pozarządowych, przedstawiciele stowarzyszeń,  kombatanci, komendanci policji i straży pożarnej składali po pomnikiem kwiaty.

-Cieszy mnie ogromnie to, że na uroczystości przyszło tak dużo młodzieży, to im w szczególności jesteśmy zobowiązani przekazywać wiedzę o tragicznych wydarzeniach związanych z II wojną światową. Wierzę w to, że ich pamięć i pamięć ich dzieci sprawią, że okrutna historia nigdy się nie powtórzy. W dobie ciągłych konfliktów jesteśmy odpowiedzialni za przekazywanie światła pokoju obecnym i przyszłym pokoleniom – mówił w czasie uroczystości burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .