Reklama
Brzesko. Narodowe czytanie dzieła Wyspiańskiego
KULTURA - Aktualności
niedziela, 10 września 2017 12:54

Wesele, dramat Stanisława Wyspiańskiego wzięli w tym roku na tapetę uczestnicy Narodowego Czytania. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, w to wydarzenie włączyła się Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku. Tutejsza książnica po raz kolejny zaprosiła do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego chętnych słuchaczy na ogólnopolską akcję Narodowego Czytania odbywającą się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą było Wesele Stanisława Wyspiańskiego, dramat wybitnego przedstawiciela Młodej Polski.


W trakcie Narodowego Czytania zebrana publiczność wysłuchała fragmentów Wesela prezentowanych przez młodzież Grupy Teatralnej GT, działającej przy parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku pod kierunkiem Agaty Podłęckiej oraz obejrzała tradycyjne obrzędy weselne w wykonaniu Zespołu Regionalnego Krakowiacy Ziemi Brzeskiej.
Jak co roku uczestnicy akcji mieli możliwość pieczętowania własnych egzemplarzy dramatu Stanisława Wyspiańskiego pamiątkową pieczęcią. Dla wszystkich chętnych, którzy będą chcieli oznakować swoje książki, pieczęć ta będzie dostępna w wypożyczalni Działu Dorosłych do końca września. Serdecznie dziękujemy uczestnikom tegorocznego Narodowego Czytania oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Agaty Podłęckiej, która od kilku lat współorganizuje z Biblioteką tę ważną akcję. Dziękujemy także Stanisławie Stolarz i Marcie Kozik za przygotowanie występu Zespołu Regionalnego Krakowiacy Ziemi Brzeskiej – mówią organizatorzy. Dodajmy, że na szczeblu centralnym akcji patronowała para prezydencka: Agata i Andrzej Dudowie, a lokalnym – burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .