Reklama
I Ty możesz uratować komuś życie!
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 września 2017 12:12

Fundacja DKMS wraz z Urzędem Miejskim w Brzesku zapraszają na akcję rejestracji dawców szpiku kostnego. Wydarzenie zainicjowane przez panią Agatę Olejnik z Jasienia skupia wokół siebie sporą grupę wolontariuszy oraz ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie włączają się w organizację przedsięwzięcia. I Ty możesz uratować  komuś życie, zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku w dniach 16-17 września, na Placu Kazimierza Wielkiego w Brzesku, rejestracja odbywać się będzie w godzinach od 11.00 do 17.00. Ciebie to nic nie kosztuje, a dasz komuś szansę na nowe życie.


W akcję bezinteresownie włączyła się ogromna grupa ludzi dobrej woli, dzięki temu rejestracja dawców szpiku kostnego przebiegać będzie we wspaniałej oprawie – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych przygotowano wiele atrakcji. W sobotę, o godzinie 16.00 na scenie przy Placu Kazimierza Wielkiego wystąpi Kasia Gawenda, godzinę później Krakowiacy Ziemi Brzeskiej. O 17.00 zaprezentuje się zespół Poust, zaś o 18.45 Futro z Ryby. W niedzielę o godzinie 15.00 odbędzie się pokaz samurajski, a pół godziny później zaprezentuje się dziecięca drużyna pożarnicza z Jadownik. O 16.30 odbędzie się pokaz taekwondo.
Sponsorami imprezy są: Urząd Miejski w Brzesku, Restauracja Galicyjska Anny i Kazimierza Kuralów, Restauracja August, Pizzeria Soprano, Piwiarnia Brzeska Ireneusza Zamęty, kwiaciarnia Eufloria, LSC Communications, Klub dla dzieci i kawiarnia Orinoko, Firma Aspire, Cafe Malinowy Chruśniak, Studio Masters Michała Dziedzica. W akcję włączyły się także koła gospodyń wiejskich z Jadownik, Sterkowca, Mokrzysk, Poręby Spytkowskiej, Okocimia, Wokowic i Bucza, świetlice wiejskie z Jadownik, Sterkowca, Mokrzysk i Poręby Spytkowskiej oraz osoby prywatne, które upieką ciasta dla uczestników akcji.
Akcja DKMS I Urzędu Miejskiego w Brzesku przebiegać będzie pod hasłem „Dla Wojtka i innych”. Wojtek Ślęczek – 22-latek, jak każdy młody człowiek ma swoje pasje, marzenia. Kocha świat muzyki, książek i fantastyki. Jest fanem gier planszowych i komputerowych. Prywatnie miłośnik psów oraz dobrej kuchni, przede wszystkim tej domowej. W świecie realnym syn, wnuk, kolega, „wieczny student” szukający swojego miejsca na ziemi. Dla chorego dziadka wyprowadził się z rodzinnego domu, aby opiekować się nim do jego ostatnich chwil. Na dwa tygodnie przed wiadomością o swojej chorobie ściął włosy i przekazał je dzieciom chorym na białaczkę... Od ponad miesiąca przebywa w szpitalu w Krakowie. Otoczony wspaniałą opieką lekarzy, pielęgniarek i całego personelu podjął walkę z ostrą białaczką szpikową. Codziennie wiele osób słyszy diagnozę, która przewraca ich życie do góry nogami - białaczka. Aby zwalczyć chorobę, muszą zmagać się z chemioterapią, która nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Wielu z tych chorych zostaje zakwalifikowanych do przeszczepienia. Aby powrócić do zdrowia potrzebują pomocy od niespokrewnionego dawcy.
Jeśli los Wojtka i innych chorych na białaczkę nie  jest Ci obojętny, w dniach 16 – 17 września przyjdź na Plac Kazimierza Wielkiego w Brzesku i zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Podaj dalej tę informację, niech dotrze ona do jak największej liczby ludzi dobrej woli.
Akcję wspierają także mistrz pływacki Wojtek Wojdak oraz Jarek z Brzeska, który ma swojego bliźniaka genetycznego. Koncerty poprowadzi Ryszard Piekarczyk- junior.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .