Reklama
Brzesko. Z ekologią na „Ty”
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 21 września 2017 00:02

Właśnie  odbył się  organizowany przez referat gospodarki komunalnej i ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Brzesku piknik ekologiczny, mający na celu promowanie ochrony powietrza.Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych wraz z pracownikami Akademii Górniczo  – Hutniczej przy pomocy mobilnego laboratorium POLoNEs  prezentowała działanie kotłów o różnym stopniu zmodernizowania technologicznego i pompę ciepła – obrazujące różne możliwości ogrzewania budynków, przedstawiono także prawidłowy sposób rozpalania i spalania węgla w kotłach indywidualnych.


Ponadto podczas prowadzonych  warsztatów, zarówno dorośli jak i młodzież mieli możliwość poznania urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii – panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne czy pompy ciepła. Przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Krakowie wraz z doradcami energetycznymi, w indywidualnych konsultacjach zapoznawali mieszkańców z  najnowszymi źródłami dofinansowania inwestycji ekologicznych. Przedstawiane zostały także krótkie prezentacje przez lekarza pulmonologa, Agatę Smołuchę,  kominiarza Mariusza Pieniążka, leśnika Mieczysława Moroniewicza, prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Pawła Majewskiego oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej dotyczące zagrożeń dla zdrowia i środowiska, jakie niesie za sobą spalanie niskiej jakości paliwa oraz odpadów.
Piknik uatrakcyjniła „Biesiada poniekąd ekologiczna” prezentowana przez grupę
„Sprawa Drugorzędna”  działającą przy MOK w Brzesku. Obecni na pikniku mogli bezpłatnie zaopatrzyć się w sadzonki drzew – lipy, jesiony, jodły, sosny i modrzewie dostarczone przez nadleśnictwo Brzesko oraz częstować się ekologicznymi jabłkami


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .