Szczurowa. Projekty wystartowały
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 02 października 2017 13:16

To dobra informacja dla gmin i mieszkańców regionu. Niedawno Nadwiślańska Grupa Działania „E.O.CENOMA” ogłosiła nabór wniosków na projekty grantowe, realizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, z których mogą skorzystać w szczególności osoby fizyczne i organizacje pozarządowe.


PROJEKT GRANTOWY- to operacja, w ramach której LGD udziela innym podmiotom wybranym przez LGD /grantobiorcom/ grantów na realizację zadań służących osiągnięciu celu tej operacji.

Zadania grantowe, od początku do końca, będą weryfikowane, kontrolowane, monitorowane oraz rozliczane przez Lokalną Grupę Działania.Pomoc na operację jak i zadanie objęte grantem, w ramach ogłoszonych naborów, może być przyznana w zakresie:
wzmocnienia kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej, w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań  innowacyjnych; zachowania dziedzictwa lokalnego; promowania obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych (pod warunkiem że operacja w tym zakresie: nie służy indywidualnej promocji produktów lub usług lokalnych, nie dotyczy organizacji wydarzeń cyklicznych, z wyjątkiem wydarzenia inicjującego cykl wydarzeń lub wydarzenia specyficznego dla danej LSR, wskazanych i uzasadnionych w LSR, przy czym przez wydarzenie cykliczne rozumie się wydarzenie organizowane więcej niż jeden raz oraz poświęcone przynajmniej w części tej samej tematyce.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .