Reklama
Z Łysej Góry na Eurowizję
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 02 października 2017 20:28

W Warszawie odbyły się krajowe eliminacje do międzynarodowego konkursu piosenki „Eurowizja Junior”. Wśród dziesięciu wykonawców, biorących udział w muzycznej rywalizacji, wystąpiła także Alicja Rega. Młoda artystka z Łysej Góry otrzymała najwięcej głosów i została wybrana reprezentantką Polski. Eliminacje do „Eurowizji Junior” zorganizowała Telewizja Polska. Uczestników konkursu oceniło jury w składzie: Artur Orzech – dziennikarz muzyczny, od wielu lat komentujący dla polskich widzów koncerty Eurowizji – oraz wokalistki Natalia Szroeder i Sylwia Lipka. O wyborze reprezentanta naszego kraju decydowali również telewidzowie, którzy głosowali za pomocą SMS-ów.

Zgodnie z regulaminem, każdy z uczestników zaprezentował na scenie jeden utwór w języku polskim. Po zsumowaniu głosów najlepsza okazała się Alicja Rega z Łysej Góry, która podczas eliminacji wykonała piosenkę „Mój Dom” do słów i muzyki Marka Kościkiewicza.
Alicja ma już za sobą sukcesy m.in. w telewizyjnych programach „Hit, hit, hurra” oraz „Mali Giganci”. Teraz będzie reprezentować nasz kraj podczas 15. koncertu finałowego „Eurowizja Junior 2017”, który odbędzie się w niedzielę 26 listopada 2017 r. w stolicy Gruzji, Tbilisi. Wydarzenie będzie transmitowane w telewizji TVP 1. - Mieszkance naszej gminy serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów. Będziemy dopingowali ją w Gruzji – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .