Reklama
Brzesko. Papieski miesiąc
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 14 października 2017 20:39

W brzeskiej bibliotece rozpoczął się miesiąc papieski dedykowany patronowi RCKB – św. Janowi Pawłowi II.  Zainaugurowała go wystawa Eugeniusza Molskiego „Piękne madonny , śliczne anioły” – malarstwo, rzeźba ceramiczna. Artysta urodził się w Bagienicach na Mazowszu. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa architektonicznego i ceramiki otrzymał w 1969 roku. W latach 1969-2005 pracował jako nauczyciel ceramiki w Nowym Wiśniczu. Uprawia malarstwo ścienne, sztalugowe, ceramikę i rzeźbę. Uczestniczył w około 250 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Wystawa uświetniająca szósty miesiąc papieski w PiMBP w Brzesku zamyka jubileusz 50-lecia pracy twórczej Eugeniusza Molskiego.

Na temat twórczości artysty wypowiadali się zaproszeni goście, o. Eugeniusz Grzywacz – dyrektor Centrum Wiary i Kultury w Hebdowie stwierdził, że obrazy Eugeniusza Molskiego są notatkami ze spostrzeżeń piękna, które artysta dostrzega w wielu wymiarach.
Dopełnieniem wernisażu była część artystyczna, w której wystąpiła grupa wokalna z Nowego Wiśnicza przy akompaniamencie Stanisława Domańskiego oraz młodzież pod kierunkiem Eweliny Stępień z Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku. – Wystawę można oglądać w sali wystawienniczo-odczytowej w godzinach 8.00-15.00 do końca listopada. Zapraszam także na inne wydarzenia artystyczne poświęcone naszemu wielkiemu rodakowi w 29.rocznicę jego wybory papieża – mówi naszej redakcji dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku, Małgorzata Cuber.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .