Reklama
Powiat Brzeski wspiera młodzież w podniesieniu kwalifikacji zawodowych
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 16 października 2017 01:00

Dokładnie 110 uczniów skorzystało ze staży i praktyk w ramach realizacji przez powiat brzeski programu: „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”. – W ten sposób umożliwiliśmy młodzieży odbycie praktyk, a tym samym łatwiejsze znalezienie przez nich pracy – podkreśla starosta Andrzej Potępa.


 
Pod koniec sierpnia zakończyła się realizacja I edycji staży i praktyk zawodowych dla uczniów w ramach projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” realizowanego przez Powiat Brzeski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów.
 
Ze staży i praktyk zawodowych skorzystało łącznie 110 uczniów z następujących szkół: Technikum im. J. Piłsudzkiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku; Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku oraz Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie. Przedsiębiorcami, którzy przeprowadzili staże zawodowe dla 40 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku są: Can-Pack, Comtel, Karpiel, Elektro-Szyld, PAGEN, Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowo Transportowe Edmunt Leś, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, Zasada Trans Spedition, Gmina Borzęcin i Urząd Gminy Gnojnik. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku liczba tegorocznych stażystów wyniosła 30, a przedsiębiorcami, u których przeprowadzono staże i praktyki są: Can-Pack, Małopolskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Tarnowie, MILOO – ELECTRONICS, Elektro – Automatyka, IGLOO, Proster, Elektro – System. Ostatnią grupą, która w tej edycji odbyła staże zawodowe jest 40 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie, w takich przedsiębiorstwach jak: Firma Wielobranżowa Perła, Impero, J. Niemiec Spółka Jawna, Kompromis, NITUS, NITUS Aluminium, PAGEN, Pizzeria Słoneczny Stok, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku, Restauracja Gęś w Dymie, Urząd Gminy w Iwkowej, Urząd Miejski w Czchowie, Zajazd Zagłoba, Dom Weselny Karolina. – Wszystkim przedsiębiorcom składam podziękowania za pomoc w odbyciu staży i praktyk zawodowych. Pocieszający jest fakt, że wielu z nich zapowiada, że zatrudni w niedalekiej przyszłości absolwentów naszych szkół – dodaje starosta Potępa.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .