Powiat Brzeski wspiera młodzież w podniesieniu kwalifikacji zawodowych
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 października 2017 18:54

Dokładnie 110 uczniów skorzystało ze staży i praktyk w ramach realizacji przez Powiat Brzeski programu: „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych”. – W ten sposób umożliwiliśmy młodzieży odbycie praktyk, co z pewnością znacznie ułatwi im znalezienie pracy po ukończeniu edukacji – podkreśla starosta Andrzej Potępa.


 
Pod koniec sierpnia zakończyła się realizacja I edycji staży i praktyk zawodowych dla uczniów w ramach projektu pn. „Rozwój i podniesienie jakości kształcenia zawodowego w powiecie brzeskim poprzez wparcie szkół – utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych” realizowanego przez Powiat Brzeski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – 10. Oś Priorytetowa WIEDZA I KOMPETENCJE, Działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego, Poddziałanie 10.2.2 Kształcenie zawodowe uczniów.
 
Ze staży i praktyk zawodowych skorzystało łącznie 110 uczniów z następujących szkół: Technikum im. J. Piłsudzkiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku; Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku oraz Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie. Przedsiębiorcami, którzy przeprowadzili staże zawodowe dla 40 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku są: Can-Pack, Comtel, Karpiel, Elektro-Szyld, PAGEN, Przedsiębiorstwo Budowlano Handlowo Transportowe Edmunt Leś, Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Brzesku, Zasada Trans Spedition, Gmina Borzęcin i Urząd Gminy Gnojnik. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku liczba tegorocznych stażystów wyniosła 30, a przedsiębiorcami, u których przeprowadzono staże i praktyki są: Can-Pack, Małopolskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Tarnowie, MILOO – ELECTRONICS, Elektro – Automatyka, IGLOO, Proster, Elektro-System. Ostatnią grupą praktykantów jest 40 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie. Odbyli oni staże i praktyki zawodowe w takich przedsiębiorstwach, jak: Firma Wielobranżowa Perła, Impero, J. Niemiec Spółka Jawna, Kompromis, NITUS, NITUS Aluminium, PAGEN, Pizzeria Słoneczny Stok, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku, Restauracja Gęś w Dymie, Urząd Gminy w Iwkowej, Urząd Miejski w Czchowie, Zajazd Zagłoba, Dom Weselny Karolina. – Wszystkim przedsiębiorcom składam podziękowania za pomoc w organizacji staży i praktyk zawodowych. Wielu przedstawicieli firm potwierdza, że w niedalekiej przyszłości są otwarci na dalszą współpracę z naszymi absolwentami – to bez wątpienia budzi zadowolenie i potwierdza doskonały poziom kształcenia w szkołach Powiatu Brzeskiego – dodaje starosta Andrzej Potępa.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102017

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .