Reklama
Powiat Brzeski. Cztery obiekty zostaną ocieplone
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 19 października 2017 20:13

W sumie blisko sześć milionów złotych będzie kosztowała termomodernizacja czterech budynków użyteczności publicznej, których właścicielem jest Powiat Brzeski. – Dzięki temu nie tylko zmniejszą się rachunki za ogrzewanie, ale także poprawi się estetyka czterech budynków – zapowiada starosta brzeski, Andrzej Potępa.

Dokładnie 3.216.490,94 złotych otrzyma samorząd Powiatu Brzeskiego z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. To pieniądze pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 na gruntowną modernizację energetyczną budynków użyteczności publicznej. W czerwcu podpisaliśmy umowy dotacyjne na dwa projekty. W ramach pierwszego wniosku zaplanowaliśmy termomodernizację budynków głównego i administracyjnego Publicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Brzesku. Koszt tej inwestycji to kwota około 1.635 miliona złotych, z tego dotacja unijna to ponad 981 tysięcy złotych, czyli 60 procent kosztów kwalifikowanych. Natomiast w ramach drugiego wniosku planowana jest modernizacja budynku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze oraz obiektu administracyjnego Starostwa Powiatowego w Brzesku przy ulicy Piastowskiej 2B. Realizacja ostatnich dwóch zadań, czyli modernizacja budynków w Brzesku i w Łysej Górze pochłonie ponad 4.3 miliona złotych, z tego dotacja wniesie 2.235 miliona złotych.
Zakres prac obejmuje wymianę okien i drzwi, ocieplenie ścian zewnętrznych, stropów, stropodachów i dachów, instalację centralnej klimatyzacji, modernizację systemów grzewczych, modernizację oświetlenia. – W ramach obydwu projektów zaplanowaliśmy także zastosowanie odnawialnych źródeł energii: instalację fotowoltaiczną, która będzie wspomagała zasilanie budynku w energie elektryczną, zostanie zamontowana także pompa ciepła wspomagająca instalację C.W.U. Termomodernizacja wspomnianych obiektów pozwoli na znaczne zredukowanie kosztów ogrzewania, ale także przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń. Oczywiście nie bez znaczenia jest fakt, że poprawi się estetyka wspominanych wcześniej obiektów. Prace zakończą się w 2018 roku – dodaje starosta Andrzej Potępa.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .