Reklama
Brzesko. Oddali hołd księdzu Jerzemu Popiełuszce
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 22 października 2017 23:21

Zamordowała go Bezpieka. Tylko dlatego, że w swoich homiliach domagał się sprawiedliwości społecznej, prawa do prawdy, solidaryzmu społecznego, wolności sumienia, wolności zgromadzeń i przestrzegania praw pracowników. Był kapelanem ludzi pracy, niezłomnym kapłanem. Mowa oczywiście o księdzu Jerzym Popiełuszce, który w połowie lat 80. tamtego wieku był torturowany i zamordowany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa.

W brzeskiej farze pod wezwaniem świętego Jakuba odbyła się msza w intencji księdza Jerzego Popiełuszki, zebrani modlili się o jak najszybszą beatyfikację kapłana. Nabożeństwo odprawił proboszcz Jerzy Drabik. Po mszy, pod tablicą upamiętniająca księdza Jerzego Popiełuszki uczestnicy mszy złożyli kwiaty. W imieniu mieszkańców i władz samorządowych wiązankę złożył burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przedstawiciele NSZZ „Solidarność” i pracownicy biura poselskiego Józefy Szczurek-Żelazko.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

pr102018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .