Brzesko liderem recyklingu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 października 2017 17:32

Gmina Brzesko wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „O puchar recyklingu”  i wywalczyła w nim srebrną puszkę. Kapituła konkursu doceniła działania samorządu mające na celu wykorzystanie najbardziej efektywnych systemów selektywnej zbiórki odpadów, promocję nowych rozwiązań w zakresie odbioru, zbiórki, odzysku i przygotowania do recyklingu. Organizatorzy konkursu pozytywnie ocenili prowadzoną w gminie edukację ekologiczną . Konkurs o Puchar recyklingu organizowany jest przez redakcję miesięcznika „Przegląd komunalny”, którego właścicielem jest firma Abrys.


Przedmiotem konkursu są zastosowane w praktyce przedsięwzięcia organizacyjne, techniczne i edukacyjne, zmierzające do zmniejszenia ilości gromadzonych i składowanych odpadów, przez organizowanie selektywnej zbiórki na potrzeby odzysku i recyklingu surowców, w tym: stłuczki szklanej, makulatury, tworzyw sztucznych, opakowań aluminiowych, zużytych baterii, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, opakowań wielomateriałowych oraz bioodpadów. Konkurs wpisuje się w krajowe i europejskie cele w zakresie gospodarki odpadami, w tym w pakiet Komisji Europejskiej dotyczący gospodarki o obiegu zamkniętym.
-Gmina od wielu lat prowadzi szereg działań mających na celu ochronę środowiska, byliśmy jednym z pierwszych w Małopolsce samorządów, które wprowadziły na swoim terenie selektywną zbiórkę odpadów. Jej systemy są stale ulepszane, przez co ilość składowanych odpadów jest zmniejszana. Prowadzimy także wiele działań edukacyjnych, szczególnie wśród dzieci i młodzieży – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.
W 18. już edycji konkursu oceniane były przedsięwzięcia realizowane przez cały ubiegły rok. W imieniu burmistrza wyróżnienie dla gminy odebrał prezes Brzeskich Zakładów Komunalnych, Janusz Filip.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .