Brzesko. Kolejna dotacja dla gminy
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 04 listopada 2017 01:24

Dokładnie 32.5 tysiąca złotych otrzyma gmina Brzesko na renowację dwóch kapliczek. – Pieniądze będą pochodziły  z Lokalnej Grupy Działania „Kwartet na Przedgórzu” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka.  Już gospodarza Brzeska podpisze umowę z LGD. Prace przy zabytkowych kapliczkach rozpoczną się wiosną przyszłego roku, gmina ma już pozwolenia konserwatorskie.

– Za pieniądze z dotacji wyremontowane zostaną kapliczka Chrystusa Ukrzyżowanego pochodząca z 1905 roku stojąca w Jasieniu, przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej i Zielnej. Renowacji poddana zostanie także zabytkowa kapliczka Trójcy Świętej z 1880 roku znajdująca się w Porębie Spytkowskiej, przy u. Tęczowej – mówi Rafał Najdała, szef Biura Funduszy Europejskich. Warto przypomnieć, że w tym roku przy wsparciu ze środków marszałka województwa małopolskiego renowacji poddana została kapliczka św. Anny Samotrzeć na Bocheńcu.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .