Gnojnik. Rusza największa w dziejach gminy inwestycja
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 13 listopada 2017 00:34

Niedawno wójt Gminy Gnojnik podpisał umowy z Wykonawcami zadania “Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej z modernizacją oczyszczalni ścieków na obszarze Gminy Gnojnik”, wyłonionymi w drodze przetargu. – Inwestycja kosztować będzie około 18,3 miliona zł – wylicza wójt Paterek.

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku Gmina Gnojnik znalazła się na liście podstawowej wniosków o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na realizację ww. zadania. Po pozytywnej ocenie formalnej, finansowej i merytorycznej złożonego wniosku Gminie Gnojnik przyznano dotację w planowanej wysokości ponad 11 milionów zł. Po rozstrzygnięciu przetargu kwotę realizacji zadania „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków na obszarze Gminy Gnojnik” ustalono na blisko 18,3 miliona zł. Projekt realizować będzie dwóch wykonawców: firma Instalbud z Łapanowa za kwotę blisko 7,5 miliona zł wykona dokumentację projektową i roboty budowlane związane z rozbudową sieci wodociągowej w miejscowościach Uszew, Zawada Uszewska, Gnojnik i Gosprzydowa o łącznej długości ok. 32,7 km; firma Santex z Sędziszowa Małopolskiego za kwotę niemal 10,8 miliona zł wykona dokumentację projektową  i roboty budowlane związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej w systemie sanitarno-tłocznym w ww. miejscowościach o łącznej długości 22,65 km. Prace ruszą w najbliższym czasie i potrwają do końca 2019 roku. – To największa zarówno pod względem logistycznym, jak i finansowym inwestycja realizowana w historii gminy – mówi wójt Sławomir Paterek.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .