5. urodziny brzeskiej pływalni
ROZRYWKA - Aktualności
wtorek, 22 kwietnia 2008 12:17

W dniu dzisiejszym przypada 5 rocznica otwarcia brzeskiej Pływalni. Z tej okazji BOSIR szykuje szereg atrakcji, które mają uświetnić to wydarzenie. Kryta Pływalnia w skali powiatu brzeskiego jest obiektem sportowym bezsprzecznie przyjmującym największą liczbę klientów aktywnie uprawiających sport. W tym okresie czasu przez jej mury przewinęło się ponad pół miliona mieszkańców, aktywnie uprawiających sport. Powszechnie wiadomo, że jest to najcieplejsze miejsce na naszym terenie. Nawet w najchłodniejsze dni temperatura w ośrodku bez ustanku wynosi około 30 na plusie.


W ciągu pięciu lat zawody pływackie zorganizowano 45 razy, w których startowało ponad 2 000 zawodników. Zawody gromadzą nie tylko liczną grupę pływaków, ale również coraz większe rzesze kibiców, którzy swoim dopingiem zagrzewają zawodników.

BOSIR ma na swoim koncie liczne imprezy sportowe, o nieco innym charakterze. Można do nich zaliczyć m. in.: w Turnieje Piłki Plażowej, Zawody Jeździeckie o Puchar Burmistrza Brzeska, organizację biegu ulicznego Polska Biega.

Żywiołowo rozwija się sekcja w Klubie Sportowym Wiking. Sporymi osiągnięciami może pochwalić się kilka osób trenujących na basenie od 2 lat. To dzięki intensywnemu treningowi zawodnicy bardzo dobrze reprezentują gminę i powiat na różnych prestiżowych zawodach. Pięciu zawodników zakwalifikowało się do kadry województwa małopolskiego, 2 do trójboju nowoczesnego, zaś 3 staruje w małopolskiej kadrze w pływaniu.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .