Szczurowa. Mistrzynie województwa małopolskiego
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 04 grudnia 2017 13:52

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej została mistrzem powiatu brzeskiego, a potem… małopolskiego. W ramach Igrzysk Dzieci w halowej piłce nożnej dziewczęta wygrały najpierw etap gminny, później podczas turnieju powiatowego w Borzęcinie stoczyły wyrównany bój z rówieśniczkami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku. W fazie grupowej szczurowianki przegrały 2:0, ale już w meczu finałowym do którego doszły po kolejnych zwycięstwach z Lewniową 1:0 i Iwkową 2:0, pokazały wielką determinację, wolę walki i pokonały drużynę z Brzeska 1:0. Mistrzynie powiatu reprezentowały nas w finałach rejonowych, które odbyły się w Tuchowie. Po wygraniu meczu ze Szkołą Podstawową Łękawica 3:0, awansowały do kolejnego etapu czyli finałów wojewódzkich, które miały miejsce w Nowym Sączu.

W finale znalazło się pięć drużyn i zdecydowano o rozgrywkach w systemie „każdy z każdym”. Dziewczęta zaczęły ten turniej bardzo dobrze, bo wygrały pierwszy mecz z Regulicami 3:2- relacjonuje opiekun drużyny pan Robert Dzień. Potem przyszedł pojedynek z drużyną ze Skawiny, gdzie dziewczyny wyszły do meczu trochę mniej skoncentrowane i po pierwszych minutach przegrywały 2:0, ale w trakcie gry  zaczęły odrabiać straty. Udało się strzelić jedną bramkę, niestety brakło trochę szczęścia i sił by ten mecz wyrównać. Następny mecz przyniósł kolejne zwycięstwo tym razem z Kasiną Wielką, gdzie dziewczyny  zdecydowanie pokonały rywalki 3:1. Ten wynik sprawił, że drużyna ze Szczurowej będzie mieć medal i to był już wielki sukces. Ostatni mecz z Myślenicami miał decydować o tym, które miejsce ostatecznie zajmą nasze  zawodniczki. Jakaż była wielka radość i wzruszenie, można rzec nawet szaleństwo, gdy okazało się, że po bramce zdobytej przez Anię Mikuś wygraliśmy 1:0 i zostaliśmy mistrzami województwa. W historii szkoły a nawet gminy jest to pierwszy taki sukces w zawodach drużynowych- zauważa opiekun. Dziewczęta pokazały wielki hart ducha, nieustępliwość  i mimo, że niektóre z nich okupiły te występy kontuzjami: Julia Bylica, Anna Mikuś  to wszystkie zgodnie przyznają, że warto było i długo jeszcze będą to tych wydarzeń wracać  i cieszyć się z tego wielkiego sukcesu.

Mistrzynie województwa w halowej piłce nożnej dziewcząt: Magdalena Wojnicka, Julia Bylica, Anna Mikuś, Edyta Kopacz, Nikola Kapa, Julia Tabor, Julia Pikoń, Julia Nosal, Natalia Tabor opiekun Robert Dzień.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .