Brzesko. Na ósmym miejscu w kraju
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 grudnia 2017 10:31

W kolejnej,  siódmej już edycji rankingu bibliotek organizowanym przez Instytut Książki i „Rzeczpospolitą” brzeska biblioteka zajęła VIII miejsce w Polsce. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 30 listopada w pałacu Krasińskich w Warszawie pamiątkowe dyplomy z rąk organizatorów: Dariusza Jaworskiego – dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego – redaktora zarządzającego „Rzeczpospolitej” odebrała dyrektor  Karina Legutek.


Poza przedstawicielami samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki rankingu oraz liderów każdego z województw w uroczystości uczestniczyli wiceminister kultury prof. Magdalena Gawin oraz wiceminister edukacji narodowej Maciej Kopeć. W rankingu wzięło udział blisko 650 placówek z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz miejskich (z wykluczeniem miast na prawach powiatu).

Ranking po raz pierwszy odbył się w 2011 roku. Od tego czasu corocznie Instytut Książki i „Rzeczpospolita” wyróżniają samorządy, dla których dobrze działająca biblioteka publiczna jest istotnym miejscem w lokalnym środowisku i stanowi doskonały sposób, by docierać do mieszkańców z szeroką ofertą kulturalną. Wyróżniana jest działalność bibliotek, które są miejscem oferującym każdemu bezpłatny dostęp do literatury, wiedzy, czasopism, nowych mediów. Współczesna książnica to instytucja, która wychodzi ze swą ofertą także poza mury biblioteki, nawiązując współpracę z różnymi grupami społecznymi i instytucjami.
-Bardzo cieszymy się, że w tym roku wyniki naszej pracy pozwoliły nam znaleźć się w pierwszej dziesiątce najlepszych bibliotek w Polsce. Dziękujemy władzom gminy i powiatu za wspieranie naszych działań oraz wszystkim czytelnikom i użytkownikom, którzy chętnie korzystają z proponowanej przez nas oferty – mówiła dyrektor biblioteki Karina Legutek.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .