Brzesko Laury dla schroniska
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 grudnia 2017 10:32

2 grudnia 2017 roku w Krzyżowej (gmina Świdnica), w miejscu szczególnym dla historii Polski, gdzie w 1989 r. miała miejsce msza pojednania polsko-niemieckiego został rozstrzygnięty 57 Ogólnopolski Konkurs Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku działające przy Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku otrzymało złote wyróżnienie za podejmowanie działań na rzecz dzieci i młodzieży. W imieniu Ministra Edukacji Narodowej wyróżnienia dla Szkolnych Schronisk Młodzieżowych wręczył Pan Henryk Gołębiewski, dyplomy i puchary Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wręczał Prezes PTSM Pan Waldemar Domarańczyk i Wiceprezes PTSM Pan Marian Dzimira.


Oceniano m.in. jakość usług noclegowych, bogactwo oferty turystycznej oraz estetykę zagospodarowania obiektu. Ważna też była liczba przyjętych gości i udzielonych noclegów - mówi Krystian Sroka, dyrektor brzeskiej placówki. – Obłożenie, jak na nasz teren, jest dość duże, bo w ubiegłym roku udzieliliśmy prawie 9 tysięcy noclegów. Walorem jest dobra baza noclegowa oraz punkt informacji turystycznej. Dzieci i nauczyciele korzystający z naszych propozycji nocując w Brzesku odwiedzają, m.in. kopalnie soli w Bochni, muzeum w Dębnie oraz inne ciekawe miejsca. Odwiedza nas coraz więcej grup sportowych z Warszawy, Krakowa oraz Śląska. W organizacji obozów współpracujemy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku korzystając ze szkolnej hali sportowej, siłowni oraz Orlika. Organem prowadzącym brzeskie schronisko młodzieżowe jest Powiat Brzeski, znajduje się ono w budynku byłego internatu Zespołu Szkół nr 2 na popularnej „Zielonce”.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .