Spotkanie wigilijne WTZ Brzesko
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 25 grudnia 2017 22:42

Po raz siedemnasty w rodzinnej atmosferze, przy wigilijnym stole zasiedli uczestnicy brzeskiego warsztatu, ich rodzice i opiekunowie, terapeuci, przedstawiciele władz Gminy Brzesko i Powiatu Brzeskiego, właściciele lokalnych firm, przedstawiciele Kościoła, członkowie Stowarzyszenia Ostoja, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku (dawne Gimnazjum nr 2), wraz z nauczycielami oraz przyjaciele warsztatu i darczyńcy.

Tegoroczne spotkanie odbyło się 20 grudnia w Auli Chrystusa Króla, przy kościele św. Jakuba w Brzesku. Zebranych gości przywitał kierownik warsztatu Edward Pabian i zaprosił do obejrzenia Jasełek. W przedstawieniu wzięli udział niemal wszyscy podopieczni. Pełen emocji występ, pięknie wyśpiewane kolędy, wzruszające życzenia bardzo spodobały się zaproszonym gościom, widać było radość i dumę, zwłaszcza w oczach rodziców.

Życzenia świąteczne wraz ze słowami uznania dla uczestników i kadry warsztatu złożyli, burmistrz Brzeska – Grzegorz Wawryka,  starosta Brzeski – Andrzej Potępa, Prezes Zarządu firmy ABM – Mirosława Morawska, oraz Panie Maria Góra i Urszula Majmurek z Zarządu Stowarzyszenia Ostoja.

Nowym punktem programu była obecność byłych uczestników brzeskiego warsztatu, którzy od grudnia tego roku rozpoczęli pracę w pierwszym w powiecie brzeskim Zakładzie Aktywności Zawodowej w Łysej Górze. Cieszymy się, że aż ośmiu naszych podopiecznych stanęło przed szansą do pełnej samodzielności i zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Na spotkaniu opłatkowym obecni byli także duszpasterz osób niepełnosprawnych ks. Józef Waśko, oraz proboszcz parafii NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła, prałat Józef Drabik, który odmówił modlitwę i poświęcił opłatki. Potem nadszedł czas na wzajemne życzenia i tradycyjne łamanie się opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego wigilijnego poczęstunku.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .