Region: Gmina Wojnicz z budżetem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 30 grudnia 2017 23:27

Budżet dla Gminy Wojnicz na rok 2018 już uchwalony. W czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wojniczu, która odbyła się 28 grudnia, Radni przyjęli zaproponowany przez Burmistrza Tadeusza Bąka projekt budżetu, i podjęli uchwałę, która określa sposób wydatkowania pieniędzy z gminnej kasy. Zaplanowana kwota dochodów to 49 175 054,00 zł, zakładane wydatki to 49 868 054,00 zł.


Na inwestycje wojnicki samorząd planuje przeznaczyć w rozpoczynającym się właśnie roku sumę 4 496 248,00 zł. W ramach tych środków przewiduje się rozpoczęcie budowy węzła przesiadkowego „Parkuj i Jedź” przy Cmentarzu Komunalnym w Wojniczu, dalszą rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, modernizację targowiska w Wojniczu, budowę chodników i poprawę jakości asfaltowych nawierzchni na terenie całej gminy, dalszą modernizację Domu Grodzkiego, rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej, modernizacja budynków szkolnych, przedszkolnych i wiele innych.
Mamy dobry, bezpieczny, a przede wszystkim realny budżet na najbliższy rok. Jako samorząd mamy co robić i wierzę, że jeżeli wszystkie założenia uda nam się zrealizować, a nie widzę powodów żeby myśleć inaczej, to wielu naszym mieszkańcom będzie się żyło lepiej, bezpieczniej i wygodniej. Taka myśl przewodnia towarzyszyła nam przy tworzeniu tego projektu – mówi burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .