Brzesko. Powstanie parking przy dworcu PKP
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 stycznia 2018 23:02

Wszystko wskazuje na to, ze Brzesko doczeka się parkingu przy dworcu PKP. - Chcemy zagospodarować teren, na którym było złomowisko. Przejęła go gmina. Niedawno zleconowykonanie dokumentacji projektowej na budowę parkingu przy dworcu kolejowym w Brzesku (koszt 44.000 zł). Termin wykonania został przedłużony z uwagi na długotrwałą procedurę przejęcia gruntów od PKP i trwające uzgodnienia z PKP w Krakowie – mówi naszej redakcji Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. Złożono wniosek do Wojewody Małopolskiego o wydanie decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego. Decyzja została wydana i w dniu 7.12.2017r. i na jej podstawie złożony został wniosek do Wojewody o wydanie pozwolenia na budowę. Koszt budowy parkingu wg kosztorysu inwestorskiego wynosi : 1.160.390 zł. Zakłada się pozyskanie na ten cel środków unijnych.

Zaplanowano parking na 158 miejsc postojowych , w tym 7 dla osób niepełnosprawnych. Łączna powierzchnia użytkowa wynosi 4.527 m2, w tym projektowana jezdnia drogi gminnej 2100 m2, miejsca postojowe – 1970 m2 . Nawierzchnia parkingu i dróg dojazdowych z betonu asfaltowego. Parking będzie oświetlony, zamontowany zostanie monitoring i urządzenie do automatycznego liczenia pojazdów korzystających z parkingu. Równolegle do z powyższymi działaniami sporządzany jest wniosek o pozyskanie na to zadanie środków finansowych z programu unijnego. Dodam tylko, ze wybudowanie tego parkingu w zupełności zaspokoi potrzeby mieszkańców naszej gminy. Ale z tego parkingu będą mogli także skorzystać mieszkańcy Borzęcina czy Szczurowej – dodaje burmistrz Wawryka.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .