Reklama
Okocim. Kolędowanie u i z seniorami
KULTURA - Aktualności
poniedziałek, 15 stycznia 2018 11:50

To już tradycja. Od wielu lat Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Okocimiu organizuje wielkie kolędowanie u osób chorych, samotnych i starszych. Tegorocznej akcji towarzyszyło nasze motto: Podaruj kropelkę nadziei Tym, którzy na nią czekają. Spraw by przez łzy się uśmiechnęli Ci, którzy na to czekają... Wtedy i Ty się uśmiechniesz przez łzy, lecz z wzruszenia. Jak miło pomyśleć, że właśnie Ty pomogłeś spełnić czyjeś marzenia…” – mówią członkowie Parafialnej Akcji Katolickiej w Okocimiu, koło Brzeska.

Jak podkreślają starali się zanieść do ich domów trochę radości Bożego Narodzenia. - Każde takie spotkanie kolędowe to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. To także okazja, by otworzyć się na drugiego człowieka. Poprzez śpiew wychodzimy poza siebie i robimy coś razem To czas kiedy dobro jest po prostu między nami. Tego dobra żaden z nas w pojedynkę nie byłby w stanie stworzyć, ale wspólnie możemy je budować. Było wiele radości i łez wzruszenia. Dziękujemy wszystkim za tak serdeczne przyjęcie nas w swoich domach! – wspominają. Warto, by tego typu pomysły realizowano także w innych parafiach w Polsce.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .