Łysa Góra. W sobotę Dzień Seniora
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 19 stycznia 2018 10:28

Uroczystą mszą świętą w intencji wszystkich seniorów rozpoczną się sobotnie uroczystości w Łysej Górze. Tradycyjnie już w tej miejscowości odbywa się Gminny Dzień Seniora. Nabożeństwo zostanie odprawione w kościele pod wezwaniem  Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łysej Górze. Po mszy uczestnicy przejdą na wspólne biesiadowanie, na które do pobliskiej sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. – Wysłaliśmy zaproszenia do blisko 200 seniorów z całej Gminy – podkreśla Bożena Sacha, sołtys Łysej Góry, która współorganizuje wydarzenie. – Zapraszamy na wspólną modlitwę, a następnie na piękny program artystyczny, pyszny poczęstunek, kolędowanie, a może i zabawę na parkiecie. Jak co roku zapowiada się wspaniałe spotkanie integracyjne.

Przed przybyłymi do Łysej Góry seniorami zaprezentują się ze swoimi talentami scenicznymi uczniowie miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz ich rodzice. Nie zabraknie występu ludowego najmłodszych mieszkańców, przewidziany jest również występ Alicji Regi oraz laureatów niedawnego Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych. Seniorom, którzy zdecydują się przybyć na to wydarzenie zaprezentują swoje umiejętności sceniczne także podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Wójt Wiesław Kozłowski podkreśla, że polityka senioralna to priorytet działania lokalnego samorządu. – Jak wiemy polskie społeczeństwo starzeje się. Przybywa osób na emeryturze, to efekt lepszego życia i opieki medycznej. Seniorzy chcą być nadal aktywni: nie tylko zawodowo, ale i społecznie. Z mojej strony zrobię wszystko, by im to umożliwić – zapewnia Wiesław Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .