Brzesko. Sukces w skali kraju
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 03 lutego 2018 01:00

To doskonała wiadomość. Efekt wielu lat prtacy, samozaparcia i hartu ducha. W plebiscycie przeprowadzonym przez Polski Związek Pływacki Bohaterami Roku rozstali trener Marcin Kacer i pływak Wojciech Wojdak, obydwaj reprezentują Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Pragn e obydu serdecznie pogratulować. Obaj są dumą dla całej naszej lokalnej spo leczności. Jestem przekonany, że jeszcze wiele razy będzsiemy mogli cieszyć się z ich sukcesów. Gratuluję wygrania prestiżowego plebiscyctu. Wojtkowi  życzę olimpijskiego złota, a panu Marcinowi, kolejnych, tak utalentowanych zawodników - m owi naszej redakcji Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska.

Trenerem roku został Marcin Kacer, zdobył w plebiscycie 64 punkty. Reprezentujący BOSiR Brzesko szkoleniowiec doprowadził w 2017 roku Wojciecha Wojdaka do jego największego sukcesu w karierze. Współpraca obu sprawiła, że w lipcu cieszyliśmy się z wicemistrzostwa świata Wojdaka na 800 m stylem dowolnym. Olbrzymie wrażenie mogło robić zwłaszcza to, w jaki sposób obaj dążyli do tak wielkiego osiągnięcia, przez kilka miesięcy pokonując codziennie 140 kilometrów na trasie Brzesko-Dębica, by móc przygotowywać się na długim basenie. Sukcesów międzynarodowych nie brakowało, a na krajowym podwórku Wojdak radził sobie równie dobrze. Po raz pierwszy w karierze sięgnął przecież po zwycięstwo w Arena Grand Prix Pucharze Polski i zdobywał medale letnich mistrzostw kraju.Rok 2017 stał pod znakiem mistrzostw świata na długim basenie oraz mistrzostw Europy na pływalni 25-metrowej.

Zawodnikiem roku został Wojciech Wojdak z wynikiem 70 punktów. To drugie w historii zwycięstwo Wojdaka w naszym plebiscycie. Junior Roku 2014 po trzech latach okazał się najlepszy wśród seniorów. Stało się tak przede wszytkim za sprawą znakomitej formy przygotowanej na mistrzostwa świata w Budapeszcie. W Dunaj Arenie podopieczny Marcina Kacera zdobył jedyny medal dla naszego kraju, kończąc finał 800 m stylem dowolnym na 2. miejscu. Występ ten okrasił rekordem Polski, a zarazem jednym z najlepszych rezultatów w historii tej konkurencji. Był też w czołówce na dystansie 1500 metrów (7. miejsce). Przepustkę do stolicy Węgier dały mu mistrzostwa Polski w Lublinie, gdzie był nie do pokonania na 400, 800 i 1500 m stylem dowolnym. Wcześniej przypieczętował jeszcze pierwszy w swoim życiu triumf w klasyfikacji cyklu Arena Grand Prix Pucharu Polski w sezonie 2016/2017. (megatiming.pl)
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022019

plus2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .