Brzesko Poseł na czele partii w powiecie
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
niedziela, 18 lutego 2018 18:12

Józefa Szczurek – Żelazko została pełnomocnikiem powiatowym Prawa i Sprawiedliwości w Brzesku. Będzie kierowała strukturami formacji do kolejnych wyborów. W Statucie Prawa i Sprawiedliwości jest napisane, że zarząd powiatowy formułuje się kiedy na terenie powiatu działą co najmniej trzy koła. W powiecie brzeskim jest dwa: w Brzesku (kieruje nim Stanisław Pacura, a w zarządzie są także Krzysztof Ojczyk i Jarosław Sorys) oraz w Dębnie (lider Wiesław Kozłowski). Zgodnie ze statutem o wyborze pełnomocnika powiatowego decyduje pełnomocnik okręgu – w tym przypadku profesor Włodzimierz Bernacki, poseł na Sejm RP.

- Sam zasugerowałem profesorowi Bernackiemu, by na czele partii stanęła pani minister Józefa Szczurek – Żelazko. Jest bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym, obok posła Edwarda Czesaka, politykiem Zjednoczonej Prawicy w powiecie brzeskim. Jej doświadczenie będzie cennym atutem w wyborach samorządowych, które odbędą się jesienią tego roku. Mówię o tym, by uciąć wszelkie niedomówienia i przekłamania w tej kwestii, pojawiające się na różnego rodzaju portalach czy forach dyskusyjnych – mówi Stanisław Pacura, wieloletni szef struktur powiatowych PiS w Brzesku. Minister Józefa Szczurek – Żelazko podkreśla, że najważniejszym wyzwaniem jest rozbudowa struktur partii oraz przygotowanie się do wyborów: przygotowanie programu wyborczego oraz wyłonienie kandydatów na burmistrzów, wójtów, radnych samorządu wojewódzkiego, powiatowego i rad miejskich i gminnych – podkreśla.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .