Brzesko. Kto będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na burmistrza?
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 18 lutego 2018 18:15

Kto będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na burmistrza Brzeska? Wiele wskazuje na to, że odpowiedź na to pytanie poznamy do koca lutego, najdalej do połowy marca. W zasadzie, w grę wchodzą dwa rozwiązania: PiS poprze kandydata, o którego upomina się Jarosław Gowin, czyli obecnego włodarza Brzeska, Grzegorza Wawrykę lub wyłoni swojego. W tym przypadku w grę wchodzi kilka osób, m.in.: przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk, radny Jarosław Sorys, radna powiatowa Justyna Wojtowicz – Woda. Raczej na pewno nie będzie zabiegał o to wieloletni szef struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Pacura. – Nie jestem zainteresowany – zapewnia w rozmowie z naszą redakcją.

Wczoraj (sobota) odbyło się spotkanie liderów PiS w Brzesku. Dyskutowano o obydwu wariantach, ale żadne ostateczne uzgodnienia nie zapadły. Uczestnicy narady na jej temat nie chcą mówić. Jak dowiedziała się nasza redakcja: zdania na ten temat są podzielone. Kolejne spotkanie zaplanowano za kilka dni: jest szansa, że w lutym poznamy nazwisko kandydata. Profesor Włodzimierz Bernacki, lider PiS w okręgu tarnowskim nie ukrywa, że liczy, iż ostateczna decyzja zapadnie niebawem. Do połowy marca chcemy uzgodnić nazwiska i podać je do centrali – mówi, zapewniając, że nie będzie żadnego „ręcznego” sterowania prawyborami w PiS. To będzie suwerenne decyzja władz miejskich i powiatowych PiS.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .