Gmina Gnojnik: Ponad 1.3 miliona złotych ze środków unijnych
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 26 marca 2018 14:26

Do budżetu Gminy Gnojnik wpłynie kolejna dotacja unijna, tym razem pozyskana na budowę obiektu wielofunkcyjnego w Uszwi. Zadanie zostanie wsparte kwotą ponad 1,3 miliona zł z przeznaczeniem na budowę i wyposażenie części kulturalnej budynku.

Dotacja została pozyskana w ramach działania 11.2 Odnowa obszarów wiejskich Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 (RPO WM). Program dawał szansę na uzyskanie dofinansowanie do budowy obiektów kulturalnych, a obiekt w Uszwi ma właśnie łączyć funkcje kulturalne (świetlica) z funkcjami przedszkolnymi.
Całkowite koszty budowy obiektu oszacowane zostały na kwotę ok. 8,5 miliona zł, zaś budowa i wyposażenie samej części kulturalnej kosztować ma niemal 2,5 miliona zł (te środki były środkami kwalifikowanymi w RPO WM). w Uszwi ma powstać budynek wielofunkcyjny, w którym znajdą się pomieszczenia dla przedszkola, świetlicy wiejskiej oraz biblioteki. Budynek zostanie wybudowany niedaleko placu kościelnego. W ramach projektu zostanie od podstaw zbudowany obiekt wielofunkcyjny z dominującą funkcją edukacyjną. W obiekcie planuje się również zlokalizować przestrzeń kulturalną, co pozwoli w logiczny sposób połączyć działalność kulturalną i wychowawczą, a przy tym obniżyć koszty realizacji ustawowych obowiązków Gminy.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .