Reklama
Jazz nad Dunajcem
KULTURA - Aktualności
piątek, 13 lipca 2018 01:00

Nie da się ukryć: od lat Czchów zaskakuje bogactwem imprez kulturalnych i sportowo – rekreacyjnych. Zaskakuje pozytywnie, rzecz jasna. Tak na dobrą sprawę spokojnie można byłoby nimi obdzielić jeszcze ze dwie sąsiednie gminy. – Koronną, najbardziej znaną w Polsce, nie tylko wśród fanów jazzu, jest Jazz Baszta Festival. Oczywiście zapraszamy nie tylko na spotkanie z tym gatunkiem muzyki, ale na wszystkie imprezy organizowane w naszej gminie – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.  

W dniach 13 – 15 lipca 2018 roku zapraszamy na kolejną odsłonę Jazz Baszta Festival. Muzyczna uczta rozpocznie się w piątkowy wieczór, kulminacja w sobotę, a zakończenie w niedzielę. – Jest to już XIX odsłona naszej imprezy, która na trwałe  wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta i gminy, ale także całej Polski – mówi gospodarz gminy Czchów, Burmistrz Marek Chudoba. Tradycyjnie już festiwal rozpocznie się w piątek w Cafe Oranżeria Hotel Łaziska. Natomiast w drugim dniu impreza przeniesie się na Czchowski Rynek. W programie: 13.00 - Próby uczestników konkursu „O Złotą Basztę" z sekcją rytmiczną w kinie; 17.00 - Przesłuchania konkursowe; 19.00 - Powitanie gości; 19.15 – koncert; 20.00 - Ogłoszenie wyników Konkursu "O Złotą Basztę"; 20.15 - Koncert laureatów konkursu; 20.30 - Parada Nowoorleańska wokół Rynku; 20.45 - Aukcja na rzecz Baszty.

Festiwal jako wydarzenie muzyczne o międzynarodowym charakterze jest doskonałą promocją jazzu tradycyjnego. Ze względu na swoje wartości artystyczne i pomysł na koncerty w niecodziennej scenerii jest jedną z najważniejszych imprez kulturalnych na południu Polski. Festiwal posiada swoją historię, której karty zapisuje już osiemnaście poprzednich edycji. Jego ideą jest kontynuacja tradycji jazzowych Czchowa, poprzez propagowanie tego rodzaju muzyki chcemy „zarażać” nią młodych ludzi, nie mających do niej bezpośredniego dostępu. Nasz festiwal to muzyka głównie akustyczna, żywa, przyjemna i taneczna. Jest oryginalny i spójny w swojej koncepcji, a poprzez koncentrację na muzyce jazzowej przemawia nie tylko do elitarnej publiczności ale i do szerokiego oraz zróżnicowanego grona odbiorców. Pierwszy festiwal odbył się 1 lipca 2000 r., w ciągu kolejnych edycji rozwijał się i zgodnie z oczekiwaniami publiczności przyjeżdżającej niemal ze wszystkich zakątków świata, na festiwalu pojawiały się gwiazdy polskiej i światowej sceny jazzowej tj. Wojciech Karolak, Andrzej Dąbrowski, Zbigniew Namysłowski, Harriet Lewis, Stanley Breckenridge i oficjalny muzyczny przedstawiciel Paktu Północnoatlantyckiego Shape International Band – wspomina burmistrz Marek Chudoba. – Zapraszam w imieniu organizatorów do Czchowa, w dniach 13 – 15 lipca.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .