Zawody pływackie
ROZRYWKA - Aktualności
czwartek, 15 maja 2008 14:29

9 maja o godzinie 16.00 na pływalni Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się trzecie zawody Pływackie z okazji Święta Flagi Narodowej RP. Na starcie pojawiło się blisko 50 zawodników, którzy rywalizowali w 12stu kategoriach wiekowych i takich stylach pływackich jak styl klasyczny i dowolny. W grupie tej znaleźli się reprezentanci klubu w Myślenicach oraz z Gorlic. Impreza została objęta patronatem ze strony Pana Starosty Brzeskiego Ryszarda Ożóga, który osobiście dekorował zwycięzców. Fundatorem nagród dla zwycięzców w postaci medali, dyplomów było Starostwo Powiatowe w Brzesku. Dla najmłodszego uczestnika zawodów - Wojtka Zachary (6 lat) został wręczony puchar.

 

Zawody z okazji Święta Flagi Narodowej RP – to pomysł pracowników Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na połączenie wychowania patriotycznego z rywalizacją sportową. Idea obchodów Dnia Flagi w swej istocie jest ponadpartyjna i apolityczna. W dzisiejszych czasach to właśnie flaga jest głównym symbolem państwowym i narodowym zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej. Liczne sukcesy sportowe polskich zawodników pozwoliły w ostatnim czasie na popularyzację naszych symboli narodowych na różnego rodzaju imprezach o charakterze międzynarodowym.

Dotychczasowe zainteresowanie zawodami sportowymi nawiązującymi do wydarzeń o charakterze patriotycznym zarówno wśród osób młodych, jak i tych nieco starszych dowiodło, że patriotyzm jest cenną wartością dla wszystkich Polaków, a równocześnie można go promować w sposób tak nietypowy – w trakcie zawodów sportowych.

[BOSiR] 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .