WYBORY. Kazimierz Koprowski kandydantem PiS na prezydenta Tarnowa
WYDARZENIA - WYBORY 2019
piątek, 24 sierpnia 2018 10:10

003 PI0 7127Kazimierz Koprowski będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Tarnowa. Tym samym potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia, o tym, ze Janusz Gładyasz zrezygnuję. Zdaniem premier Beaty Szydło to doskonale przygotowany kandydat. – Ma doświadczenie merytoryczne oraz zawodowe – przekonywała podczas zakończonej właśnie konferencji prasowej w Tarnowie. Premier Beata Szydło deklarowała pomoc dla miasta, pomoc nie tylko w kampanii, ale przede wszystkim po0 wyborach. Mówiła, że Tarnów powinien być drugim pod względem znaczenia i potencjału miastem Małopolski. Fakt rezygnacji, ze względów osobistych, potwierdził Janusz Gładysz. Kazimierz Koprowski mówił, że w ciągu kilkunastu dni przedstawi program dla Tarnowa. – Chcę, by było to miasto szansy dla młodych i technicznego i cywilizacyjnego przyspieszenia. Po latach stagnacji potrzebujemy nowego spojrzenia na miasto, problemy jego mieszkańców, ale także na region tarnowski – mówił Koprowski.

 

Kazimierz Koprowski ma 57 lat. Odbył studia doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim a wyższe magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (dzisiaj Uniwersytet Pedagogiczny). Ponadto ukończył studia podyplomowe w zakresie „Zarządzania i Marketingu” oraz studia podyplomowe z „Zarządzania i przedsiębiorczości w oświacie”. Członek, założyciel Oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej. Inicjator i założyciel Tarnowskiego Stowarzyszenia Jana Pawła II. Honorowy Prezes Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Karolina”. Wieloletni przewodniczący Rady Parafialnej przy Parafii pw. Bł. Karoliny w Tarnowie. Egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie. Wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 23 im. Jana Pawła II w Tarnowie i Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im.Jana Pawła II w Wojniczu. Wykładowca prawa oświatowego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

 

W latach 1995-2003 Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miasta Tarnowa. Twórca Tarnowskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego. Wdrożył i przeprowadził reformę oświaty w Tarnowie w latach 1999-2002. W latach 2005 - 2007 Dyrektor Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży „KANA” w Tarnowie powołany przez Biskupa Ordynariusza Tarnowskiego. Radny Rady Miejskiej w Tarnowie w latach 1994 – 1998, 2006 – 2007, 2010 – 2014. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w latach 1994 – 1998, 2013 – 2014. Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa w latach 2007-2010. Od kilku miesięcy pracuje w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

 (mir)

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .