Zatrzymano blisko 700 kilogramów tytoniu bez akcyzy
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 28 sierpnia 2018 15:04

Blisko 700 kilogramów tytoniu bez znaków akcyzy (tak zwanej krajanki) zabezpieczyli policjanci z Brzeska i Krakowa. To wspólna akcja funkcjonariuszy skierowana przeciwko handlowi tytoniem bez stosownych opłat. Zatrzymano dwóch spawców: grozi im nie tylko wysoka grzywna, ale także kara pobawienia wolności do lat trzech. Zatrzymano 30.latka z Myślenic i jego starszego o 19 lat kompana z Krakowa. Do zdarzenia doszło 22 sierpnia, kiedy to funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Brzesku przeprowadzili działania wymierzone w przestępczość akcyzową. W miejscowości Sufczyn na drodze krajowej 94 zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota.

Jak się potem okazało za kierownicą, którego siedział 30-letni mieszkaniec Myślenic. Pasażerem pojazdu był z kolei 49-letni mieszkaniec Krakowa. W samochodzie policjanci ujawnili 11 worków z zawartością krajanki tytoniowej o łącznej wadze wynoszącej ponad 200 kilogramów. W toku dalszych czynności funkcjonariusze w wyniku przeszukania pomieszczenia magazynowo – produkcyjnego jednej z firm mieszczącej się w powiecie tarnowskim ujawnili nieprzetworzone liście tytoniu w ilości 416 kilogramów, krajankę tytoniową w ilości 55 kilogramów, dwie maszyny mechaniczne bębnowe służące do suszenia krajanki tytoniowej, oraz maszynę służącą do rozdrabniania liści tytoniu.  Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciele natychmiast zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku – czytamy w komunikacie KPP Brzesko. Warto dodać,. Że w wyniku tego przestępczego procederu, według wstępnych wyliczeń,  Skarb Państwa został narażony na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości ponad 400 tys. złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, zostali przesłuchani i odpowiedzą teraz za przestępstwa karno-skarbowe, za które grożą im wysokie grzywny i nawet 3 lata więzienia.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .