WYBORY. Sejmik. Łączyński i Kuta rezygnują ze startu
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 05 września 2018 14:08

Bolesław Łączyński oraz Marcin Kuta nie chcą kandydować w wyborach do sejmiku małopolskiego. Liderem listy Koalicjo Obywatelskiej będzie Krzysztof Nowak (Platforma Obywatelska oraz Nowoczesna). W rozmowach na poziomie zarządów krajowych obydwu formacji politycznej, dwójkę ma mieć kandydat PO. To właśnie moja osoba wskazana została na to miejsce – mówi naszej redakcji Robert Wardzała, były poseł PO. Dzisiaj wiadomo, że parlamentarzysta z poprzedniej kadencji powiedział „chcę do sejmiku”, będzie więc numerem dwa. Zrezygnowali dotychczasowi radni Bolesław Łączyński i Marcin Kuta.Na liście będzie też Barbara Głuszak.


Marcin Nowak przez wiele lat związany był Z PO. Był radnym miejskim w Tarnowie, potem działał w Stronnictwie Demokratycznym (w czasach kiedy liderem SD był Paweł Piskorski – były prezydent Warszawy, obaj doskonale znają si z czasów PO). Nowak jest specjalistą od oświaty. Skutecznie wprowadził reformę oświatową w kilku gminach regionu tarnowskiego. Od 10 lat mieszka w Bochni, skąd pochodzi jego żona – radca prawny z zawodu. Robert Wardzała to poseł PO w latach 2011 – 2015. Był radnym miejskim w Tarnowie oraz żużlowcem Unii Tarnów (ma tytuł drużynowego mistrza Polski). PO i Nowoczesna pójdą do wyborów pod wspólnym szyldem „Koalicja Obywatelska”.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .