Starosta samorządowcem XX-lecia
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 06 września 2018 21:13

apotepae20Andrzej Potępa, starosta brzeski, został dostrzeżony przez Związek Powiatów Polskich. Dzisiaj, podczas sesji Rady Powiatu Brzeskiego został uhonorowany tytułem Samorządowiec XX-lecia. Przyznanie tytułu zbiegło się bowiem z dwudziestoleciem istnienia odrodzonego samorządu powiatowego. Starosta bocheński, a zarazem szef Związku Powiatów Polskich przyznał w rozmowie z nasza redakcją, że chociaż przed laty Polskie Stronnictwo Ludowe było przeciwne likwidacji województwa małopolskiego – dzisiaj widać, że reforma samorządowa była najlepsza reformą z reform rządu premiera Jerzego Buzka. - Mam nadzieję, że nikt z polityków nie będzie miał zamiaru likwidacji czy ograniczenia roli samorządu powiatowego, chociaż trzeba przyznać, że w tym czasie, przez te 20 lat, trochę kompetencji nam odebrano – mówi Ludwik Węgrzyn.

Andrzej Potępa podziękował za tytuł. Mówił, że to wielkie wyróżnienie, ale i zobowiązanie. To wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale dla całego powiatu; radnych tej i poprzednich kadencji, pracowników, mieszkańców regionu – mówił wyraźnie wzruszony. Andrzej Potępa jest radnym od pierwszej kadencji samorządu. Wybierany jest na radnego z okręgu, który obejmuje gminę Dębno. Ma zazwyczaj najlepszy wynik wyborczy w powiecie (grubo ponad tysiąc głosów) Od 2010 roku pełni funkcję starosty brzeskiego. Przez wiele lat był dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .