WYBORY. Tomasz Latocha kandydatem na burmistrza? Znamy odpowiedź
WYDARZENIA - WYBORY 2019
sobota, 08 września 2018 00:46

Czy Tomasz Latocha będzie ubiegał się o mandat burmistrza Brzeska. Wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg jest przekonany, że Tomasz Latocha wystartuję. - Mam nadzieję, że na początku przyszłego tygodnia zapadnie ostateczna decyzja, bo chcemy rejestrować listy. Nowa ordynacja wyborcza wyklucza jednak ubieganie się o mandat radnego powiatu i wójta lub burmistrza – dodaje Ryszard Ożóg.

- Jestem bliski podjęcia takiej decyzji. Trwają rozmowy z wieloma środowiskami. Na razie przygotowujemy listę do Rady Miejskiej. Znajdą się na niej osoby o uznanej pozycji społecznej i zawodowej, autorytety, osoby cenione w naszej gminie – podkreśla Tomasz Latocha. Jego zdaniem Brzesko potrzebuje głębokich zmian. - Jestem społecznikiem, do startu w wyborach namawia mnie coraz więcej osób. Jeśli wystartuję to zrobię wszystko, aby te wybory wygrać. Co do programu wyborczego? Znam miasto, znam powiat: wiem jak zdefiniować i rozwiązać problemy miasta i jego mieszkańców – dodaje Tomasz Latocha. 

Wynika z tego, że o mandat burmistrza powalczy cztery... a może nawet pięciu kandydatów. Kart nie odsłonił bowiem przewodniczący Rady Miejskiej w Brzesku, Krzysztof Ojczyk, który zarejestrował komitet wyborczy. Póki co kompletuje kandydatów na radnych miejskich i powiatowych. Czy jego komitet wystawi kandydata na burmistrza? Pomimo wielu prób nie udało się nam z nim skontaktować. Wtajemniczeni powiadają, że rozważa taką ewentualność: albo wystartuje sam, albo „namaści” kogoś ze swojego otoczenia. Teoretycznie może tez poprzeć kandydata Prawa i Sprawiedliwości lub Wspólnoty Samorządowej.

Już dzisiaj wiadomo, że o fotel włodarza Brzeska powalczy obecny gospodarz – burmistrz Grzegorz Wawryka, którego popiera Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego. G. Wawryka jest burmistrzem od 2008 roku, wcześniej przez osiem lat był starostą. Natomiast PiS wystawi Sławomira Patera (od 20 lat zasiada w Radzie Powiatu Brzeskiego. Burmistrzem chce też być kandydat niezależny – Mirosław Wiśniowski (radny w latach 1998 – 2002 oraz 2006 – 2010).

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .