Domosławice. Muzyczny koncert…
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 09 września 2018 14:58

W Szkole Muzycznej I stopnia w Domosławicach zorganizowano właśnie koncert, podsumowujący realizowany przez szkołę projekt polsko-ukraiński „Muzyka Nas Łączy - Akademia Ambasadorów Kultury”, połączony z uroczystym rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów placówki. – Koncerty muzyczne mają u nas już kilkuletnia tradycję. To doskonała okazja do zaprezentowania, coraz większych umiejętności naszych podopiecznych i promocji szkoły. Od kilku lat jesteśmy obecni na kulturalnej „mapie” nie tylko naszej gminy Czchów, ale także kilku sąsiednich gmin, w których mamy swoje filie – podkreśla Kazimierz Wojnicki, dyrektor Szkoły Muzycznej.

Warto dodać, że projekt obejmował warsztaty muzyczne uczniów naszej, domosławickiej szkoły muzycznej oraz zaprzyjaźnionej szkoły muzycznej nr 8 ze Lwowa. Uczniowie przez tydzień mogli w Kąśnej Dolnej wymieniać doświadczenia i wspólnie przygotować finałowy koncert, na którym wspólnie wystąpili: Orkiestra Symfoniczna i Chór Warsztatów oraz Zespoły: folklorystyczny Pogórzanie i łemkowski Serencza. Efekt finalny był niesamowity, mistrzowskie połączenie kultur muzycznych, utworów i wykonań; widownia - władze gmin i szkół, współpracujących w ramach działania szkoły muzycznej, rodzice, uczniowie, nauczyciele i przede wszystkim nasi ukraińscy goście - byli pod ogromnym wrażeniem – zapewniają w szkole.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .