WYBORY. Kolejne roszady na liście PiS
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 11 września 2018 00:25

Po raz kolejny lista Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego, została zmieniona. Kolejni kandydaci na radnych zdezerterowali. Na dzisiaj (czas pokaże czy to lista ostateczna – ten kształt listy do zatwierdzenia przez władze partii przesłał profesor Włodzimierz Bernacki, lider partii w tarnowskim okręgu wyborczym) jej układ przedstawia się następująco: 1. Anna Pieczarka, 2. Stanisław Bukowiec (Porozumienie Jarosława Gowina); 3. Lucyna Malec (Solidarna Polska); 4. Wojciech Skruch; 5. Piotr Dziurdzia; 6. Czesław Kwaśniak (Wolni i Solidarni); 7. Anna Mikosz; 8. Agnieszka Szakuła i 9. Józef Gawron. Warto dodać, że zrezygnowali m.in. Ryszard Pagacz – szef Rady Miejskiej w Tarnowie; Karolina Kieć (córka posła Michała Wojtkiewicza) oraz Grzegorz Gołąb.

Zadanie, jakie PiS stawia przed kandydatami brzmi jasno: cztery mandaty. Zadanie trudne, ale – moim rzecz jasna zdaniem – wykonalne. Na tej liście wszystko zdarzyć się może. Oczywiście liderka listy – raczej już dzisiaj może mrozić szampana. Pozostali… W gronie tych pozostałych ośmiu osób: co najmniej cztery ma realne szanse na zdobycie mandatu. Walka zapowiada się więc bardzo ciekawie. Jedną z niewiadomych jest w tej sytuacji start z listy PSL – Adama Kwaśniaka (brata Czesława). Jeszcze przed weekendem Stanisław Sorys, wicemarszałek Małopolski zapewniał nasza redakcję, że Adam Kwaśniak jest numerem 2 na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego. Warto dodać, że w pierwszej wersji listy, przedstawionej przez profesora Bernackiego liderem miał być Ryszard Pagacz. Centrala jednak – pod wpływem nacisków z „terenu” – zmieniła kolejność, zaproponowała Ryszardowi Palaczowi ostatecznie piąte miejsce, które ten odrzucił.

(mir)


Komentarze (2)

Pseudonim : adam 11 wrzesień 2018 15:30
Cześka autują nawet potencjalni partnerzy. Głośno zapowiadane listy z własnym PSLowskim Tomaszkiem Latochą, słabiutkim i nijakim kandydatem - nie dość, że puste, to jeszcze sypią się przez rezygnację kolejnych kandydatów. Widać dno? Czy Czesiek po raz kolejny wykona mistrzowski ruch i wróci do walki?
Pseudonim : ok 11 wrzesień 2018 18:46
No szybko zniknął z tej listy pis, mistrzowskie posunięcie, ale kogoś innego z pis

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .