WYBORY. Lista PSL do sejmiku gotowa
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 11 września 2018 21:08

Dr hab. Stanisław Sorys będzie liderem listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w zaplanowanych na 21 października wyborach do sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. Przypomnijmy, że od czterech lat jest on wicemarszałkiem Małopolski, w latach 2010 – 2014 był członkiem zarządu województwa małopolskiego, a wcześniej – w latach 2007 – 2010 wicewojewodą małopolskim. Stanisław Sorys pracował także jako zastępca dyrektora jednego z Departamentów Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, w latach 2002 – 2006 był wójtem Pleśna, a w latach 1998 – 2002 radnym powiatu tarnowskiego. W latach 90. tamtego stulecia prowadził firmę transportową.

Numerem dwa na liście jest Adam Kwaśniak, radny sejmiku w latach 2006 – 2010 oraz 2014-2018, pracuje w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, pracował w centrali OHP w Warszawie, a potem jako zastępca komendanta hufca krakowskiego.  Był też urzędnikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku. 

Na pozycji numer trzy znalazł się Łukasz Węgrzyn – dyrektor szpitala powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, działacz PSL.  W 2015 roku był kandydatem ludowców na senatora RP.

Lidia Jaźwińska – emerytowana nauczycielka oraz dyrektor jednego z tarnowskich Gimnazjów ma pozycję numer 4. Działa w organizacjach senioralnych w Tarnowie i jest dziennikarzem – uprawia dziennikarstwo obywatelskie.

Grzegorz Brach, zastępca dyrektora jednego z wydziałów MUM w Krakowie ma pozycję numer 5. Był przez trzy kadencje wójtem gminy Dębno, nauczycielem w jednej z tutejszych szkół.

Numerem 6 jest działacz ludowy z Bochni – Jan Piwowarski, natomiast pozycję siedem ma Monika Augustyńska – Marczyk , pracownik Starostwa Powiatowego w Tarnowie (córka dyrektora Biura Poselskiego Posła Władysława Kosiniaka – Kamysza w Tarnowie, Zbigniewa Marczyka). Numer 8 to Janina Węglarz – kierownik bursy w Bochni.

Listę zamyka Katarzyna Jasnos – szefowa Lokalnej Grupy Działania „Na Śliwkowym Szlaku” w Iwkowej, wieloletnia szefowa Gminnego Ośrodka Kultury w Iwkowej. - Mamy doskonałą listę. Walczymy o dwa mandaty, ale w naszym zasięgu są trzy – przekonuje marszałek Stanisław Sorys. Jego zdaniem  lista PSL to lista złożona z bardzo doświadczonych samorządowców, przedstawiciele całego subregionu tarnowskiego, ludzie z różnych grup zawodowych, społecznych.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .