WYBORY. Dla kogo sejmik? badanie preferencji wyborczych
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 16 września 2018 22:28

W sumie na 21 mandatów z 39 może liczyć Prawo i Sprawiedliwość w sejmiku samorządowym województwa małopolskiego – gdyby wybory odbyły się 15 września. Oznacza to, że Zjednoczona Prawica rządziłaby naszym regionem samodzielnie – to wynik badania preferencji wyborczych Małopolski, przeprowadzonych 15 września przez znanego w Polsce socjologa polityki Marcina Palade. Na PiS głosowałoby 47 procent wyborców. Natomiast na koalicję Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej – 25 procent. 11 procent oddałoby głos na Polskie Stronnictwo Ludowe. I tylko te trzy formacje brałyby udział w podziale wyborczego tortu. PO miałaby – 12 radnych, a Polskie Stronnictwo Ludowe 6. Próg przekroczyłby ruch Kukiz15 (6 procent) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (5 procent), ale nie brałoby te formacje udziału w podziale mandatów.


(mir)


Komentarze (13)

Pseudonim : alka 17 wrzesień 2018 09:11
To dlatego Tomek Latocha zarabiający 300 tysięcy jako latający prezes Marru , spółki-łupu PSL-PO chce być burmistrzem w Brzesku. Jak Pis wygra w sejmiku, koryto odpadnie i wiceprezesa nie będzie. Ratuj się kto może
Pseudonim : obserwator 17 wrzesień 2018 11:52
Myślę, że Tomasz Latocha ze swoją wiedzą i sukcesami spokojnie znalazłby pracę w prywatnym sektorze za o wiele, wiele większe pieniądze niż te groszę, które otrzyma na stanowisku burmistrza. Bo te pieniądze są nieadekwatne to odpowiedzialności jaką ponosi burmistrz a zarazem zarządca takiego budżetu. Także ja w tym widzę poświęcenie się, a nie robienie sobie podłoża do lądowania ze spółki. Proszę zweryfikować rynek - każdy by Pana radnego zatrudnił.
Pseudonim : kolba 17 wrzesień 2018 13:34
do obserwatora. Myślę, że będzie mógł już za miesiąc i kilka dni zweryfikować się na rynku, jak pis go pyknie z wicka w MARR. :)
Pseudonim : Łukasz 17 wrzesień 2018 14:13
Chyba jak Latocha pyknie PiS w Brzesku haha :D Koryciarze paskudni, już kwiczycie ? Pakować teczki razem z Grzesiem ! hahaha
Pseudonim : Pis 17 wrzesień 2018 14:52
No wyjścia za bardo nie ma musi wygrać, bo inaczej od listopada powiatowy urząd pracy
Pseudonim : Pis 17 wrzesień 2018 14:53
Z ust pslowca słowo koryciaze brzmi naprawdę zabawnie
Pseudonim : tank 17 wrzesień 2018 18:33
Latocha nie ma szans w pierwszej turze rywalizować z Wawryką. Dlatego musi skoncentrować się na punktowaniu "spadochrona" ze Szczurowej. Tak jednak będzie ciężko o drugą turę. Porada: "nie publikujcie tych idiotycznych sondaży z niewiarygodnym poparcie dla Latochy. Tomek zmień tych swoich zauszników, bo zamiast Ci pomagać to pchają Cię w dół.
Pseudonim : alka 18 wrzesień 2018 06:33
kto Tomka zatrudni nawet starosta nie pomoże, musi walczyć o stołek burmistrza bo naobiecywał pomagierom że ich zatrudni jak wygra. W jakim sektorze prywatnym tam nie dają na reklamy do Informatora z twarzą kandydata Tomasza
Pseudonim : Łukasz 18 wrzesień 2018 11:07
haha ale wy wszyscy zdziwieni będziecie po 21 października ooooj zdziwieni hahaha :D Pakować graty ! :D
Pseudonim : Z boku 18 wrzesień 2018 15:41
Wpisy harcowników Latochy przypominają mi niegdysiejsze promowanie Januszka Kwaśniaka jako niedoszłego burmistrza Brzeska. Te opinie, ochy i achy, "jacyż to wspaniali fachowcy, którzy w prywatnym sektorze odnosiliby taaaakie sukcesy, gdyby tylko chcieli". Tylko, że prywatny sektor ich najwyraźniej nie chce... prawda jest taka, że obaj są beneficjentami tego, co ich starsi koledzy tudzież bracia, wywalczyli w samorządzie na poziomie Sejmiku.
Pseudonim : Roman 18 wrzesień 2018 17:02
Bo to te same osoby. Doprowadził Januszek do bankructwa gminę, to teraz znaleźli kolejnego, który miałby pogrążyć Brzesko. Tomaszek ma takie pojecie o zarządzaniu gminą jak Czester o polityce. Podstawili go, żeby odbierał głosy PiSowi. Lecz wyborcy potrafią rozpoznać "farbowanego" fachowca z PSL. Kończy się ciepła posadka z nadania partyjnego ( PSL ) to warto by przytulić kolejne tysiączki.
Pseudonim : Grzegorz 18 wrzesień 2018 19:57
Ja wiem, że wy, przyspawani od 15 lat do gminnych stołków nie przyjmujecie do wiadomości, że ktoś może chcieć zrobić coś dobrego dla tego miasta i dlatego będziecie teraz wylewać wiadro pomyj na Latochę. Nie przyjmujecie do wiadomości, że to fachowiec. Ale nic z tego, nie uda wam się, mieszkańcy to rozsądni ludzie i potrafią wybrać sami.
Pseudonim : Misiek 18 wrzesień 2018 19:59
Roman ? Pogrążyć Brzesko ? hahaha przecież skutecznie robi to Wawryka z PiS'owską radą od 4,8,10 lat. To miasto teraz trzeba będzie odgruzowywać po ich rządach !

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .