WYBORY. Olimpijczyk, wicemistrz świata, wystartuje do rady powiatu
WYDARZENIA - WYBORY 2019
wtorek, 18 września 2018 20:42

Ma 22 lata. Jest jednym z najbardziej uzdolnionych polskich pływaków. Ma na swoim koncie liczne sukcesy i medale: w tym w zawodach rangi międzynarodowej. W Brzesku rozpoczęła się jego przygoda z pływaniem. A wszystko za sprawą treningów w klubie, który prowadzi Marcin Kacer. Potem Wojciech Wojdak, bo o nim mowa, wyjechał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, gdzie doskonalił swój pływacki kunszt. Wojtek specjalizuje się w stylu dowolnym, jest wicemistrzem świata z 2017 roku (Budapeszt). Do niego należy rekord Polski na osiemset metrów stylem dowolnym. Przypomnijmy, że w sierpniu 2016 roku reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro: w konkurencji400 mstylem dowolnym był dwudziesty trzeci, natomiast na dystansie1500 mstylem dowolnym zajął 28. miejsce. W tym samym roku na krótkim basenie w konkurencji1500 mstylem dowolnym czasem zdobył brązowy medal, a na400 mstylem dowolnym zajął czwarte miejsce. A co ma wspólnego z wyborami?

Wojciech Wojdak jest kandydatem Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Powiatu Brzeskiego na radnego powiatowego. Startuje z gminy Dębno, w której mieszka od urodzenia (mieszkają tam jego rodzice). Przypomnijmy, że w gminie Dębno jest do obsadzenia cztery mandaty radnych (do tej pory było trzy). Wbrew opiniom niektórych Wojtek Wojdak ma ogromną szansę na mandat. Moim zdaniem, albo będzie miał wynik kiepski, albo… bardzo dobry. Wszystko zależy od kampanii wyborczej. Jeśli przekona swoich rówieśników, chociażby poprze media społecznościom, pokaże że Wojciech Wojdak – to ten Wojciech Wojdak, będzie miał doskonały wynik.  W jego przypadku media społecznościowe odegrają decydująca rolę – wielu samorządowców przecenia FB, ale w tym przypadku, przypadku nie powinno być. Czy zatem oprócz pasji do sportu, wody i pływania na stałe Wojtek zagości na samorządowo – politycznych salonach? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w nocy z 21 na 22 października 2018 roku.

(mir)


Komentarze (1)

Pseudonim : Wolf 18 wrzesień 2018 21:46
I po co go mieszają do tego szamba? On jest stworzony do wielkich rzeczy, do zdobywania medali.
Źle to wygląda. Mam nadzieję że nikt go nie zmuszał...

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .