Gmina Gnojnik: Dwa miliony na drogę
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 27 września 2018 00:00

Niedawno rozpoczęły się prace budowlane na drodze gminnej łączącej Uszew i Zawadę Uszewską. Modernizacja drogi wraz z budową chodnika kosztować będzie 2 miliony zł. Należy się spodziewać drobnych utrudnień w ruchu, a planowany termin zakończenia prac to grudzień tego roku  Dofinansowanie w wysokości 1,5 miliona zł na realizację zadania Gmina Gnojnik pozyskała z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

- Remont tej drogi jest niezmiernie istotny. Stan jej nawierzchni budził wiele wątpliwości. Moje starania o dodatkowe środki na ten cel, przyniosły efekt. Półtora miliona złotych dotacji – to jedna z największych dotacji w Małopolsce. Jestem przekonany, że prace będą przebiegały sprawnie i zgodnie z harmonogramem, uda się je zakończyć w grudniu. Przypomnę, że w tej kadencji samorządu, na drogi wydaliśmy kilka milionów złotych. Ich stan, dzięki temu, znacznie się poprawił – podkreśla wójt gminy Gnojnik, Sławomir Paterek.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .