Gmina Dębno: Drogi jak nowe
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 30 września 2018 00:00

Przez cztery lata wyremontowano ponad 39 kilometrów dróg gminnych. – Mam świadomość tego, że nadal mamy sporo do zrobienia w tej dziedzinie, ale nie da się, w ciągu czterech lat, odrobić wieloletnich opóźnień z tym związanych – mówi wójt Wiesław Kozłowski. Prace prowadzono we wszystkich sołectwach gminy Dębno. Korzystano ze środków gminnych oraz Funduszu Sołeckiego. Gmina pozyskała także pieniądze pozabudżetowe. O tym, w jakiej kolejności remontowane są drogi decydują mieszkańcy, podczas zebrań wiejskich (Fundusz Sołecki) i radni (w przypadku inwestycji gminnych), kierując się ich stanem, natężeniem ruchu.

– Kiedy cztery lata temu startowałem na wójta, mówiłem, że będę czynił starania - a są takie możliwości - na rzecz dalszej rozbudowy i modernizacji dróg, poprzez zwiększenie nakładów na budowę i remonty. Dotrzymałem obietnicy. Oczywiście pod tymi słowami podpisuje się nadal, bo przecież jest jeszcze wiele dróg, których stan pozostawia wiele do życzenia. W nowej kadencji chcemy, mówię o sobie jak i o grupie osób, które ze mną startują do Rady Gminy, położyć nacisk na rozbudowę infrastruktury drogowej – zapewnia wójt Kozłowski.  
Łącznie w okresie nie całych czterech lat zmodernizowano, wybudowano  39.3  na kwotę ok. 8 398 036,46 zł . Do realizacji w tym roku pozostało jeszcze 3 kilometry 230 metrów  za kwotę 660 918,76. Środki zewnętrzne na drogi to 3.207 467.00 zł.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .