Niepodległa bez barier – od morza do Tatr
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 25 września 2018 22:07

Czterdzieści prac niepełnosprawnych nagrodzono podczas wojewódzkiego etapu konkursu  „Niepodległa bez barier – od morza do Tatr”. Doceniono obrazy, płaskorzeźby, witraże i filmy. Uroczyste podsumowanie zmagań konkursowych miało miejsce w Wieliczce, z udziałem wicepremier Beaty Szydło oraz wiceminister zdrowia, brzeskiej posłanki Prawa i Sprawiedliwości, Józefy Szczurek – Żelazko. Artyści byli bardzo wzruszeni. Wskazywali na to, że ich twórczość jest elementem rehabilitacji i socjalizacji. Podkreślali, że tego typu zmagania mają także ogromny wymiar integracyjny.


– Grafika przedstawia osoby niepełnosprawne i ich pracę dla różnych stowarzyszeń i nie tylko. To kolejna moja praca, wcześniejsza też była o ojczyźnie. Maluję dla osób, które są obecne na tej sali. – Mój witraż przedstawia górala na wózku inwalidzkim na tle Polski. Góral trzyma flagę polską – opowiadali artyści. Organizatorzy zmagań podkreślali wielkie zainteresowanie konkursem. – Nagrodzenie osób niepełnosprawnych jest dla nich także terapią, poprawia samoocenę i motywuje do działania – mówi Marta Mordarska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i organizator konkursu. – To niezwykłe wydarzenie, to wydarzenie bardzo radosne dla wszystkich tych artystów, którzy dzisiaj odbierają nagrody – i te finansowe, ale też od naszych sponsorów, bardzo cenne i wartościowe nagrody. Ale też myślę, że ważne jest to, że dzisiaj wszyscy mogliśmy zobaczyć te piękne prace, prace artystów niepodległościowych, którzy w ten sposób wyrazili, jak bardzo kochają naszą Ojczyznę – przyznaje. Warto dodać, że na konkurs napłynęło ponad dwieście prac. Wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko przekonywała, że takie konkursowe zmagania będą mogły w przyszłości liczyć na finansowe wsparcie rządu i Ministerstwa Zdrowia.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .