Małopolski Zlot Młodzieży w Brzesku
ROZRYWKA - Aktualności
sobota, 31 maja 2008 21:04

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzesku gościło uczestników XXXII Małopolskiego Zlotu Młodzieży Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. W tegorocznym rajdzie wzięło udział sześć drużyn z Krakowa i okolic. - To była już trzecia nasza wizyta w niezwykle gościnnym Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Brzesku - mówi Katarzyna Głowicka, komandor rajdu. Podczas pobytu w Brzesku młodzież uczestnicząca w rajdzie mogła zwiedzić piękne zabytki Ziemi Brzeskiej. - Najpierw zobaczyliśmy Pałac Goetzów, który zawsze budzi nasz podziw. Następnie ruszyliśmy czerwonym szlakiem w stronę Bocheńca. W Okocimiu zwiedziliśmy kościół parafialny p.w. Świętej Trójcy, którego historię przybliżył nam pan Kazimierz Brzyk. Mieliśmy także okazję zajrzeć do najstarszego z dworów znajdujących się na terenie powiatu brzeskiego - opowiada K. Głowicka.

 

Drużyny biorące udział w rajdzie dzielnie rywalizowały w wielu konkursach, które zorganizowano na terenie schroniska. - Konkurs krajoznawczy sprawdzał wiadomości o Brzesku i okolicy. Od biegów, poprzez skoki na skakance i grę w "kapsle" po wspinaczkę drużyny musiały wykazać się szybkością, współpracą w grupie i precyzją. W kolejnym konkursie każda drużyna prezentowała taniec dworski. Można było obejrzeć piękne stroje, posłuchać melodii, przy której kiedyś tańczono - dodaje komandor rajdu.

[sp


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .