Ryglice. Gmina z województwem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 27 listopada 2018 00:00

To już pewne: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że zgodnie z podpisanym listem intencyjnym przez Gminę Ryglice dotyczącym przystąpienia do współpracy przy realizacji projektu Małopolski Tele – Anioł trwa rekrutacja uczestników projektu. Celem projektu jest poprawa jakości życia osób starszych chorych, niepełnosprawnych poprzez realizację działań na rzecz rozwoju usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania oraz teleopieki.


Projekt zapewnia możliwość szybkiego i skutecznego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa poprzez kontakt z Centrum Teleopieki,
Bezpłatna opaska bezpieczeństwa wyposażona w przycisk SOS i kartę SIM, umożliwiająca głosowe połączenie z ratownikiem medycznym oraz wsparcie i pomoc wykwalifikowanej kadry Centrum Teleopieki – wsparcie ze strony ratowników medycznych oraz asystentów teleopieki i psychologów – 24 godziny na dobę/365 dni w roku. Wsparcie dla osób niesamodzielnych w ich domu , świadczone przez opiekunów lub w ramach pomocy sąsiedzkiej, Opieka higieniczna i wsparcie w codziennych obowiązkach : zakupach, przygotowaniu posiłku, drobnych porządkach, załatwianiu urzędowych formalności czy dotarciu na wizytę do lekarza. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ryglicach telefonicznie tel. 14 64 43 646 , osobiście w siedzibie GOPS w Ryglicach lub z Biurem Projektu Małopolski Tele –Anioł Departament Zdrowia i Polityki Społecznej Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego tel. 12 61 60 611.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .