Reklama
Czchów. Burmistrz Czchowa działa zgodnie z prawem
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 16 grudnia 2018 23:07

To dobra wiadomość dla samorządu Czchowa. Niedawno Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie podtrzymał wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie, który stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta Limanowa w sprawie wyrażenia zgody na zakup przez Burmistrza Miasta Limanowa budynku w gminie Czchów, z przeznaczeniem na zamieszkanie przez mniejszość romską z Limanowej. - Rozstrzygnięcie NSA potwierdziło moje stanowisko w tej kwestii, od początku sprawy podnosiłem zarzut, że działanie władz Limanowej jest niezgodne z prawem – mówi burmistrz Marek Chudoba.

Mam żal do wojewody małopolskiego, że w porę nie zablokował uchwały Rady Miejskiej w Limanowej. Tymczasem racja jest po naszej stronie, bowiem Uchwala radnych z Limanowej w sprawie przesiedlenia romskiej rodziny do Czchowa jest nieważna. Nasz tok rozumowania podzielił Naczelny Sąd Administracyjny. Przypomnę, że samorządowcy z Limanowej kupili dom w Czchowie i chcieli tam przeprowadzić romską rodzinę, która teraz mieszka w zrujnowanym budynku. Szkopuł w tym, że sami Romowie nie chcą u nas mieszkać. To inżynieria społeczna. Jako burmistrz nigdy się nie zgodzę na łamanie prawa: bo spór o Romów w Czchowie ma charakter prawny – zapewnia Chudoba. Przypomnijmy, że Naczelny Sad Administracyjny przychylił się dosłownie do wszystkich zarzutów jakie stawiała gmina Czchów. Chociażby do tego, że gmina nie może prowadzić działań na terenie innego samorządu. Prawo musi być przestrzegane. - Szkoda, że nie zauważył tego wojewoda małopolski. Dopiero rację przyznał nam sąd. Ja jako burmistrz miałem prawo wydać zarządzenie zakazujące osiedlenia się Romów. Gdybym się zgodził, złamałbym prawo. Burmistrz Chudoba mówi, że nadal Gmina Limanowa jest właścicielem domu w Czchowie, ale nie może prowadzić tam żadnej działalności. Dla mnie sprawa jest oczywista. Zasugerowałem nawet naszym radnym, byśmy po wyborach odkupili ten obiekt od gminy Limanowa. Na pewno ja nie złożę broni: nie jestem nastawiony przeciwko Romom. Ja tylko jestem za przestrzeganiem prawa – mówi Marek Chudoba.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .